You are currently viewing 35 ДНІВ СОЦІАЛЬНОГО СЛУЖІННЯ “ЕЛЕОС-УКРАЇНА” В УМОВАХ ПОВНОМАСШТАБНОГО ВТОРГНЕННЯ

35 ДНІВ СОЦІАЛЬНОГО СЛУЖІННЯ “ЕЛЕОС-УКРАЇНА” В УМОВАХ ПОВНОМАСШТАБНОГО ВТОРГНЕННЯ

Російська агресія проти України перевернула життя мільйонів українців.

Розбомблений Харків, майже знищений Маріуполь, розстріляна, зґвалтована Буча, Бородянка, Ірпінь, Чернігів, Суми не здаються, але люди вимушені покидати свої міста-герої.

І поки наші безстрашні Збройні Сили України роблять усе, щоб вигнати ворога з України, наша команда, волонтери та звичайні люди з усієї країни, прикривають тили: евакуюємо, відкриваємо шелтери, допомагаємо людям, які живуть з ВІЛ та іншими хронічними захворюваннями.

Звісно, робимо ми це нашою великою командою та із допомогою наших друзів зі всього світу, наших партнерів та небайдужих українців.

Гуманітарна допомога людям в біді

Мережа «Елеос-Україна» з початком російської агресії надіслала сотні листів із запитами до іноземних фондів та партнерів із проханнями підтримки і забезпечення постраждалих  від російської агресії гуманітарною допомогою.

У відповідь наші друзі та партнери продовжують надсилати гуманітарну допомогу, яку ми розвантажуємо, сортуємо та розподіляємо для відправлення у всі осередки Мережі, а також на інші території України за попереднім запитом.

Центральний офіс в м. Київ беззупинно працює в напрямку надання гуманітарної допомоги, передаючи одяг, їжу, засоби особистої гігієни міським центрам соціальної роботи в м. Києві. Соціальні служби, в свою чергу, роздають гуманітарну допомогу адресно.

https://www.facebook.com/eleos.ukraine/posts/3191266961102961

Також організація разом із волонтерами здійснює підтримку військових шпиталів медикаментами та медичним обладнанням. За березень місяць було отримано, розвантажено та передано близько 50 тон ліків та обладнання для Центрального військового шпиталю в м. Київ.

https://www.facebook.com/eleos.ukraine/posts/3197956627100661

Незважаючи на високий рівень небезпеки та пошкодженість доріг ми надали гуманітарну підтримку в місто Чернігів. Адже ми всі знаємо, що місто дуже сильно постраждало від російської агресії і тому його мешканці критично потребують допомоги та підтримки. Для настоятеля Катерининської церкви було передано допомогу, яку він та його помічники роздали потребуючим людям.

https://www.facebook.com/eleos.ukraine/posts/3205008723062118

Евакуація людей із гарячих точок України

«ЕЛЕОС-Україна», завдяки підтримці МФ «Відродження» розпочала в березні евакуацію людей із Києва, Київської області та Харкова.

За цей час, а саме три тижні евакуації, вдалося вивезти 500 осіб. Найбільш зворушливим для нас був маршрут із 50-ма дітьми зі Слов’янська.

Щодня, водії безкоштовно евакуйовують людей, які бажають виїхати, їхніх тварин, літніх людей та людей з інвалідністю. До місця евакуації пасажирські буси їдуть наповнені гуманітарною допомогою, щоб роздати її тим, хто залишається на місцях.

На даний час евакуація із міста Києва припинено, а пасажирські мікроавтобуси перенаправлені на схід країни, де російська агресія посилюється.

Більше про це https://www.facebook.com/eleos.ukraine/posts/3198069120422745\

Також для збільшення потужностей евакуації, завдяки підтримці «Фонду миру та розвитку» і Фонду Єжи Годройця, було придбано ще один мікроавтобус. Це збільшило надію на порятунок більшої кількості людей. Частину допомоги від фондів було використано для ремонтних робіт шелтерів для переселенців.

https://www.facebook.com/eleos.ukraine/videos/416757906879269/

Допомога людям, що постраждали від бойових дій.

“ЕЛЕОС-Україна” відкриває 3 шелтери для тимчасово переміщених осіб в Івано-Франківській, Рівненській та Чернівецькій областях завдяки підтримці БО «100% життя».

В шелтерах йдуть активні ремонтні роботи, щоб якомога швидше прийняти людей, які залишилися без дому. Кожен із шелтерів зможе прийняти 30 переселенців для тимчасового проживання. Для здійснення ремонтних робіт та подальшого забезпечення мешканців шелтерів передбачається залучення коштів шляхом фандрезингу.

Але наші шелтери – це не тільки про безпечне місце проживання. Тут переселенці отримають і комплексну допомогу, яку надаватимуть кваліфіковані 15 спеціалістів. Соціальні працівники та психотерапевти окрім відповідних знань відповідно фахові опанують ще й програму ресоціалізації для постраждалих.

Більше про один із шелтерів тут

https://www.facebook.com/eleos.ukraine/posts/3206686209561036

Захист жінок та дітей від домашнього насильства

Шелтер святої Ольги, незважаючи на своє близьке розташування до багатостраждальних міст Бучі та Гостомеля, залишився цілим та неушкодженим.

На разі, персонал Шелтеру знаходиться в безпеці та допомагає внутрішньо переміщеним особам знайти житло та роботу, детальніше https://www.facebook.com/Shelter.eleos/posts/294153709541350

Фахівцями шелтеру розпочинається психологічна підтримка для дорослих за допомогою zoom-платформи з попередньою реєстрацією, детальніше https://www.facebook.com/Shelter.eleos/posts/288360236787364

Окрім того ЕЛЕОС-УКРАЇНА, в рамках проєкту «Громада без насильства», придбала та передала Київському міському пологовому будинку №1 автономний автоклав для мобільної стерилізації інструментів та необхідні медикаменти.

https://www.facebook.com/eleos.ukraine/posts/3202655426630781

А для зміцнення потенціалу команди Мережі «ЕЛЕОС-УКРАЇНА» була проведена онлайн-сесія з ізраїльською психологинею Gila Petrova. Де в ході сесії фахівчинею були надані інструменти для виявлення власних емоцій, які виникають в час війни, та керування ними. Ми розуміємо, що важкі часи часто провокують професійне вигорання – тому важливо дбати про емоційне та психологічне здоров’я нашої команди.

Подолання стигми і дискримінації людей, що живуть з ВІЛ

Повномасштабне вторгнення в Україну призвело до посилення великої кількості проблем у суспільстві. В тому числі це стосується і досутупності ліків та толерантності до людей, які хворіють на соціально значущі захворювання. Переселенці стикнулися із новими викликами в нових місцях проживання:

  • адаптація до нових умов проживання, де все незнайоме
  • пошук важливих ліків та центрів надання соціальних послуг
  • страх перед тим, що хтось, дізнавшись про їхню хворобу їх стигматизуватиме і дискримінуватиме та їм доведеться знову шукати прихисток.

Оскільки місто Дніпро та область зараз працюють як головний гуманітарний пункт країни – то команда проєкту “Позитивна віра” вирішили направити адвокаційну роботу щодо ВІЛ саме на мешканців Дніпропетровщини. Координаторка проєкту Наталія Гейман разом із священнослужителями Дніпропетровщини проводять інформаційні зустрічі із парафіянами щодо ВІЛ/СНІДу, які приймають до себе переселенців. Це допоможе полегшити емоційний стан переселенців та знизити рівень стигми і дискримінації щодо людей, що живуть з ВІЛ.

https://www.facebook.com/eleos.ukraine/posts/3204840859745571

Також командою проєкту та головою Дніпропетровського осередку медичних капеланів протоієреєм Сергієм Крамаренко розроблено стратегію реагування на запити від ВІЛ-інфікованих щодо отримання соціальних послуг. Тепер, коли до священників прийдуть ВІЛ-інфіковані – вони знатимуть як їм допомогти.

“ЕЛЕОС-УКРАЇНА” в регіонах

“Елеос-Дніпро” та “Елеос-Маріуполь”

В Дніпрі «Елеос-Дніпро» об’єдналися із евакуйованим «Елеос-Маріуполь», Митрополитом Сергієм Горобцовим та іншими волонтерами і допомагають первинною допомогою для переселенців із Маріуполя та інших територій зі сходу України, де точаться бої.

З середини березня команда соціального служіння відкрила волонтерський гуманітарний хаб “Доброго ранку, ми з Маріуполя”. Щодня біля хабу вибудовуються величезні черги людей, яким необхідна гуманітарна допомога, бо вони залишилися без нічого. На початку роботи хабу людей, що потребували допомоги налічувалося 50 осіб. Проте щодня ця кількість зростає і вже станом на 31 березня – налічено понад 500 осіб в день.

Відео: https://www.facebook.com/eleos.ukraine/videos/1056243581953451/

Понад 200 000 гривень було витрачено на фінансову допомогу маріупольцям, які покинули свої домівки через активні бойовій дії.

Розвантажено та роздано близько 100 тон гуманітарної допомоги, серед якої їжа, засоби особистої гігієни, одяг, комплекти постільної білизни, медикаменти тощо. Волонтери допомагають переселенцям в пошуках житла.

На базі Храму святого Спиридона Тримифунтського протоієрей Сергій Крамаренко також надає гуманітарну допомогу потребуючим, здійснює необхідні закупівлі для військовослужбовців, щосуботи годує безпритульних на околицях міста Дніпра та відвідує онкопацієнтів у дитячому обласному онкоцентрі.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2991804267777361&id=100008434514227

В місті Кам’янське Феодосій Алісов також організовує допомогу для військових та людей, що залишаються на територіях, де ведуться бойові дії. Також монах та небайдужі годують безпритульних та малозабезпечених людей.

Один із його дописів https://www.facebook.com/priest.theodosius/posts/1614179375627107

Із подякою до людей доброї волі, що допомагають підтримувати українців у важкі часи війни звернувся Голова Синодального Управління соціального служіння ПЦУ – митрополит Сергій Горобцов.https://www.youtube.com/embed/WnGLgGBOS3U?feature=oembed

“Елеос-Львів”

«Елеос-Львів» спільно із ГО “Золоті Роки” реалізовують проєкт з пошиття нижньої білизни для військовослужбовців на передовій.

Робота волонтерського міні підприємства по пошиттю нижньої білизни для військових почалася 2 березня і вже за цей час наші волонтери пошили понад 1200 шт білизни, яка була передана передана в Харків, Миколаїв, Херсон, Каховку та лікарню у Винниках та Трускавці і Східниці.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=535742241320232&id=112000700361057

40 тон гуманітарної допомоги від німецької волонтерської організації Johanniter-Weihnachtstrucker надійшло до Львова. Вантаж було розвантажено силами Елеос-Львів та волонтерами, далі розподілено в невеликі вантажівки та відправлено в інші регіони, серед яких Дніпро, Чернігів, Брюховичі, Оброшино, Львів ,Київ, Вінниця, Червоноград, Зимна вода.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=522013906026399&id=112000700361057

Через патрульну поліцію Полтави передано гуманітарну допомогу в Маріуполь, Харків та Суми. А спільно з БО “Здійснити мрію” необхідні речі відправлені в Українку, Рівне та Харків та Витвицьку ТГ.

Також близько 5000 літрів води  було передано в Львівський воєнно-медичний центр та Мостиську лікарню. А для бійця в територіальну оборону Миколаєва відправлено бронежилет та необхідну гуманітарну допомогу.

Організація надає підтримку й переміщеним сім’ям: харчами, підгузками, одягом, який спочатку сортують при храмі Йоанна Золотоустого у Львові.

Також волонтери «Елеос-Львів» надають психологічну допомогу переселенцям на залізничному вокзалі та тим, хто продовжує свій шлях в інші країни Європи.

“Елеос-Костянтинівка”

Команда «Елеос-Костянтинівка» продовжує годувати гарячими обідами військовослужбовців та малозабезпечених.

Щодня при Свято-Стрітенському Храмі в м. Костянтинівка люди можуть отримати харчування, в тому числі дитяче, одяг та іншу гуманітарну допомогу.

https://www.facebook.com/protoiereykonstantin.kuznetsov/posts/4780710702055280

Команда соціального служіння розвантажує великі вантажівки з продуктами, одягом, взуттям, засобами особистої гігієни, підгузками тощо.

  • Понад 5000 осіб отримали підтримку дитячим харчуванням, гігієною, одягом та іншими дитячими товарами.
  • Роздано понад 5000 продуктових наборів для сімей, що постраждали від російської агресії.
  • Нагодовано гарячими обідами понад 3000 осіб.
  • 15 людям надано допомогу в евакуації та 4 родинам знайшли житло в м. Дніпро та області.

Загалом витрачено на іншу допомогу та паливо для доставки в березні близько 60 000 гривень, які складаються із допомоги небайдужих, пожертв та особистих коштів.

“Елеос-Рівне”

Елеос-Рівне спільно із іншими волонтерами передають вантажі із закордону від дружніх Литви, Польщі для східних регіонів України. Це гуманітарна допомога переселенцям та різноманітне устаткування і медицина для військовослужбовців.

Також в Дубенському районі Варковецької ТГ буде розміщено один із шелтерів для переселенців, де зараз відбуваються ремонтні роботи. Вже скоро прихисток зможе прийняти понад 30 внутрішньо переміщених осіб.

“Елеос-Волинь”

«Елеос-Волинь» допомагає вимушеним переселенцям і тим, хто втратив житло, людям з обмеженими можливостями, сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, надає гуманітарну, паліативну, соціально-психологічну допомогу особам похилого віку, демобілізованим із лав ЗСУ, жертвам торгівлі людьми, сприяє розвитку волонтерства та благодійності, здійснює інші доброчинні справи, залучаючи духовенство і мирян.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=132715972663760&id=112494738019217

“Елеос-Херсон”

Голова регіональної організації «Елеос-Херсон» створив гарячу лінію для психологічної підтримки дорослих.

Звісно, що неможливо висвітити увесь об’єм тієї допомоги, яку було надано всім тим, хто постраждав від російської агресії. Проте команда Мережі “ЕЛЕОС-УКРАЇНА” натхненно робить свою справу аби наблизити нашу перемогу.

І ми вже перемогли ворога. Бо українці об’єднані, щирі та вміють ділитися добром. Господь підштовхує нас, підтримує, зводить кожного, хто вірить в Україну та добро!

Щоб підтримати діяльність «ЕЛЕОС-УКРАЇНА» – скористайтеся донейтом на сайтіhttps://eleos.com.ua/dopomogti/koshty/embed/#?secret=c7mfF3wZxg

Також ви можете надіслати пожертву на карту моно банку Голови організації Сергій Дмитрієв

4441111404440889