В понеділок, 22 червня, команда Синодального відділу соціального служіння та благодійності УПЦ Київського Патріархату разом з відомим українським письменником Віталієм Капрановим та партнерами передали книги до Дитячого відділення в Національному інституті раку.
Дітлахи мали змогу обрати книги серед подарованих та отримати автограф від автора деяких видань. Окрім того, письменник зачитав їм одну з казок Сашка Лірника. Матері разом з дітьми подякували йому за приділену увагу та підкреслили, що це важливий вчинок для кожного, хто проходить шлях боротьби з раком. Пан Віталій побажав малечі “гарно працювати, тому що лікування – це важка робота”: “Коли діти, що вимушено переїхали з Донбасу допомагають тим, хто страждає – це означає, що у нас в країні, попри війну, все ж таки щось змінюється”
ФОТО: Світлі діти. Про візит до дитячого відділення Національного Інституту раку
“Книга перемикає думки дітей та допомагає перейти від негативних думок до позитивних. Книга – це не лише сила слова, а й можливість мріяти та бажати жити далі. Одна з дівчаток мені сказала, що завдяки книгам вона навіть змогла по-іншому поглянути на смерть та відновити надію на те, що зможе одужати. Так вони отримують відповіді на всі болючі питання”, – поділилась Яна Яновська, керівник Гуманітарного штабу від ГО «Всеукраїнська організація зі справ вимушених переселенців», завдяки якій були зібрані гроші на медикаменти та книги.
Подарунки для дітлахів зібрали учасники Благодійної акції “Діти-дітям”, що відбулась на території Михайлівського монастиря на честь Трійці, Дня захисту дітей та Дня Києва. За перший день було зібрано близько 7000 грн і п’ять ящиків книг сучасних українських видавців. Кошти були зібрані завдяки благодійному ярмарку, де свої вироби продавали діти-переселенці від ГО «Всеукраїнська організація зі справ вимушених переселенців» та Національної скаутської організації Пласт.
“Всі зараз уявляють дітей-переселенців як тих, хто лише чекає на допомогу від інших. Ми довели, що вони, не зважаючи на труднощі, не лише повертаються до мирного життя, а ще й вчать інших допомагати тим, кому важко. В момент читання казок кожен згадав той час, коли сам потребував підтримки. А дітлахи, що проходять важке лікування, виходили до нас в будь-якому стані, з крапельницями… Мені було важливо, щоб вони усміхнулись – це було щастя і знак того, що ми недарма приїхали. Те, що ми можемо подарувати радість хоча б на короткий час – найкращий дарунок для нас. Особливо дякую волонтерам від фонду “Краб”, які роблять просто неймовірні речі”, – акцентував священик Сергій Дмитрієв, замголови Відділу соціального служіння.
На зібрані гроші було закуплено 24 ящики фізрозчину та 24 ящики глюкози, препаратів, які завжди потрібні у відділенні. Окрім того, кілька ящиків книг українських авторів подарували небайдужі кияни та учасники заходу. Дякуємо Фонду допомоги онкохворим дітям “Краб” за підтримку та організацію зустрічі з дітьми.
“З 2005 року ми працюємо з цим відділенням і починали створювати все від початку. Відділення постійно потребує допомоги. Усіма силами ми стараємось полегшити процес лікування, тому що воно – це немов мала війна, яку треба витримати. Лікар тут виступає як головнокомандувач, батьки як основна підтримка, а ми намагаємось зробити все, аби ця війна закінчилась перемогою. 10 років тому багато хто з батьків відмовлявся від навчання в принципі через фінансову неспроможність, що ми намагаємось зараз прибрати як перешкоду”, – підсумувала Лариса Лавренюк, керівник Фонду “Краб”.
За її словами, перша бібліотека у відділенні з’явилась десять років тому і всі книги були розібрані вже в перший день. Читають як діти, так і батьки. Література дає можливість думати про майбутнє та готуватись до нового етапу життя, коли лікування буде завершене і вони повернуться до своїх ровесників. Мозок не має бути прикутим до інвалідного візка, додає Лариса.
Дякуємо всім, хто долучився до нашої акції та допоміг передати цінні дарунки дітям в онкологічному відділенні. Кожне слово уваги та кожен дарунок – це велика можливість для них не лише вилікуватись, а й повернутись до повноцінного життя.