You are currently viewing Капелан в кожну плату!

Капелан в кожну плату!

“Капелан в кожну палату!” – з таким меседжом відбулися установчі збори зі створення Дніпровського підрозділу ГО “Асоціація капеланів в охороні здоров’я України”.

Православна Церква України ініціювала установчі збори зі створення Дніпровського підрозділу ГО “Асоціація капеланів в охороні здоров’я України”. Даний захід відбувся в залі засідань Дніпропетровської обласної державної адміністрації відбулися.

Це ще один крок до запровадження та розвитку професійного капеланства на державному рівні.

До слова, в березні цього року вже створено Західний підрозділ міжконфесійної професійної асоціації  у Львові. В планах на найближче майбутнє – запровадити регіональні підрозділи також в Сумах, Краматорську, Одесі, Полтаві та Києві.

Дніпровський захід модерував президент асоціації капеланів, Сергій Убогов, голова Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, член Робочої групи Міністерства охорони здоров’я України з питань впровадження капеланства у сфері охорони здоров’я.

Пан Сергій розпочав збори із презентації світового досвіду розвитку капеланства та українських перспектив у даній сфері. Далі була запропонована до розгляду Концепція впровадження професійного капеланства у сфері охорони здоров’я України та План дій щодо її реалізації.

Після представлення мети і основних завдань та Статуту АКОЗУ понад 30 учасників установчих зборів прийняли одноголосне рішення щодо створення Дніпровського підрозділу ГО “Асоціація капеланів в охороні здоров’я України”.

Очевидно, що така єдиність у прийнятті рішення говорить про потребу та готовність розвивати медичне капеланство при лікарнях та ЗОЗ.

На завершення було обговорено організаційні питання діяльності новоствореного підрозділу та майбутні кроки для запуску роботи. Також обрано керівний склад, до якого ввійшли протоієрей ПЦУ Сергій Крамаренко – голова, о. Тарасій Марченко (УПЦ) – заступник голови та Володимир Титов (“Армія Спасіння”) – секретар.

Тема професійного капеланства об’єднала в одній залі представників різних конфесій та релігійних організацій, громадський сектор, благодійні організації та ЗМІ. Серед представників церков:

  • Православна Церква України (Дніпропетровська єпархія)
  • УПЦ
  • ДУМУ «Умма» (мусульманська спільнота)
  • Протестанстська спільнота (баптисти, п’ятедисятники, харизматики),
  • Міжнародна християнська організація “Армія Спасіння” (Відділення у Дніпрі)
  • Міжнародне товариство свідомості Крішни.

Така мультиконфесійність дає розуміння, що перед усім – Пацієнт, який потребує підтримки, а вже після – його релігійна приналежність.

І дуже важливо, щоб підтримка пацієнтів, їхніх родичів та персоналу була професійною та кваліфікованою. Такий підхід включає в себе залученість всіх сторін та компексність підготовки священнослужителів різних конфесій до соціального служіння при ЗОЗ.

Організаторами заходу є Громадська рада при Дніпропетровській обласній державній адміністрації. Ініціювали устаночі збори ‒ ГО «Елеос-Україна» та ГО «Асоціація капеланів в охороні здоров’я України» (АКОЗУ).

Установчі збори відбулися в рамках проєкту «Впровадження професійного капеланства в охороні здоров’я України», що реалізовується мережею “Елеос-Україна” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”