МЕДИЧНЕ КАПЕЛАНСТВО: НА СУМЩИНІ ОБГОВОРИЛИ ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

МЕДИЧНЕ КАПЕЛАНСТВО: НА СУМЩИНІ ОБГОВОРИЛИ ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

У місті Суми відбулася зустріч щодо розвитку медичного капеланства в регіоні, яка об’єднала представників десяти конфесій та релігійних організацій, а також медичних працівників.

Директор КНП Сумської обласної ради «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» (на базі якого і відбувалася зустріч) священник Тарас Злиденний презентував комплексне бачення розвитку душпастирського служіння в Сумській області.

До зустрічі за допомогою онлайн-зв’язку долучилися Президент ГО “Асоціація капеланів в охороні здоров’я” Сергій Убогов та отець Андрій Нагірняк, які розповіли про Інститут капеланства у сфері охорони здоров’я.

Окрім вище зазначеного, учасники спільно працювали над розробкою дорожньої карти дій у сфері медичного капеланства регіону, а також обговорили перспективи створення осередку медичного капеланства в Сумах.

Ініціювали та організували зустріч в Сумах Синодальне управління соціального служіння ПЦУ (Мережа “ЕЛЕОС-Україна”) та в.о. голови Синодального управління медичного капеланства Православної Церкви України капелан Сергій Дмитрієв.

До слова, слід зазначити, що ГО “ЕЛЕОС-Україна” реалізовує проєкт “Впровадження професійного капеланства в охороні здоров’я України” завдяки підтримці Міжнародного фонду “Відродження”. Команда проєкту активно залучає до процесу впровадження душпастирської опіки в медичних закладах якомога більше зацікавлених людей.

Впровадження Інституту капеланства в охороні здоров’я – важливий крок до побудови сучасного цивілізованого суспільства. Тільки послідовні дії, напрацювання власного досвіду та здобуття знань дадуть можливість розвинути медичне капеланство в Україні.