You are currently viewing Медичні капелани в Дніпрі підвели підсумки року

Медичні капелани в Дніпрі підвели підсумки року

В Дніпрі медичні капелани зустрілися, щоб підвесим підсумки року, пройти навчання з протидії вигоранню медичних капеланів та підняти тему ВІЛ/СНІДу.

Минулого тижня Дніпровське представництво Асоціації капеланів охорони здоров’я України, що було створено восени, зустрілися для того, щоб підсумувати рік та обговорити важливі теми.

На порядку денний було винесено

  • питання дощо ВІЛ-інфекції, подолання стигми і дискримінації людей, що живуть з позитивним статусом,
  • питання вигорання медичних капеланів, а також
  • ситуація із поширенням коронавірусу в Україні.

Зустріч розпочала координаторка проєкту проєкту “Позитивна віра” Наталією Гейман.

Наталія розповіла присутнім про ВІЛ-інфекцію та про діяльність проєкту, яка спрямована на подолання стигми і дискримінації людей, що хворіють на ВІЛ.

“Дуже важливо, щоб священнослужителі, включно із медичними капеланами, перш за все бачили перед собою людину, а вже потім – її життєві обставини чи характеристики, – акцентує Наталія. – Окрім ліків для одужання пацієнтам ще й потрібна звичайна людська підтримка. ВІЛ-інфіковані прагнуть турботи, вони шукають прояв Божої любові і хочуть чути, що хвороба – не є покаранням за щось. Саме це і покладено на рамена священників – показати Божу любові кожному. Не зважаючи на жодні обставини”.

Також до обговорення теми ВІЛ-інфекції долучився військовий капелан Мар’ян Дюс. Саме він разом із Наталею впродовж тривалого часу відвідували військові частини аби підвищити рівень обізнаності щодо соціально значущих захворювань серед військовослужбовців.

о. Мар’ян зазначив, що інформація, яка досі подається у суспільстві – це все ті ж стереотипи, міфи та упередження. Тому важливо, щоб бойова одиниця українського війська була обізнана щодо небезпечної хвороби, знали шляхи поширення захворювання, а також володіли інформацією куди можна звернутися, щоб протестуватися.

Далі розмова стосувалася вигорання медичних капеланів. Часто священнослужителі при лікарнях є водночас і психологами. Їм доводиться підтримувати не тільки пацієнта, але і його родичів та медичний персонал. І тут якість духовної та психологічної підтримки напряму залежить від внутрішньої наповненості та спроможності самого капелана. Дуже часто персонал, який працює із людьми, особливо тими, хто переживає труднощі в життя, зіштовхується із вигоранням. Так само процес вигорання стосується і медичних капеланів. Тому, щоб допомогти капеланам ефективно здійснювати своє служіння о. Тарас Марченко провів тренінг для учасників зустрічі щодо попередження професійного вигорання.

Також дискусія торкнулася теми поширення пандемії COVID та вакцинації від даного вірусу населення України.

Серед присутніх були священнослужителі та представники релігійних та громадських організацій, серед яких Православна Церква України, УПЦ, Євангельські християни-баптисти та Українська Євангельська Церква.

Зустріч відбулася на території Свято-Духівського храму, дякуючи сприянню капелана Ярослава Малерика.

Eleos-Ukraine здійснює проєкт «Позитивна віра: активізація релігійних громад та організацій для подолання стигми і дискримінації людей з ВІЛ» за підтримки «100% життя» – Мережа ЛЖВ