You are currently viewing На полях 75-ї сесії Генасамблеї ООН відбувся тематичний захід щодо ситуації з правами людини в тимчасово окуповану Криму

На полях 75-ї сесії Генасамблеї ООН відбувся тематичний захід щодо ситуації з правами людини в тимчасово окуповану Криму

3 листопада 2020 року на полях 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку відбувся тематичний захід в режимі онлайн щодо ситуації з правами людини на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя. Захід об‘єднав дипломатів з Києва, Нью-Йорка, Женеви, Відня та Страсбурга, які опікуються правозахисною проблематикою.

Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова у своєму виступі наголосила, що російська окупаційна влада перетворила Крим на півострів страху, де тривають репресії проти громадян України, які виступають проти окупації. Позбавлення права на землю, релігію, освіту та мову, примусова зміна громадянства, призов у лави російської армії, заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, а також утиски проти Української Православної Церкви (ПЦУ) – всі ці порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права отримають належну оцінку з боку ООН.

У заході також взяли участь митрополит Сімферопольський і Кримський Климент, Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич, Віцеголова Асоціації міжнародного права України Микола Гнатовський, заступник голови Меджлісу Наріман Джелялов та громадський журналіст Наріман Мемедемінов.

Під час свого виступу владика Климент звернувся до ГА ООН та до всіх учасників тематичного заходу із закликом: «Стурбованість  – це не той шлях вирішення проблеми, який сьогодні присутній у всіх заявах українських та міжнародних організацій. Нам потрібне практичне рішення, що буде забезпечувати наше конституційне право в Криму молитися в наших храмах Православної Церкви України українською мовою за свій народ і свою державу».

Варто зазначити, що представники Крайової Ради Українців Криму Андрій Щекун, Андрій Іванець та Сергій Мокренюк 28 жовтня 2020 року провели зустріч з народним депутатом України Рустемом Умєровим. Під час якої народному обранцю було передано звернення до голови українського парламенту, де Крайова Рада Українців Криму закликає голову Верховної Ради України Разумкова Дмитра Олександровича, народних депутатів України розглянути та прийняти проєкт Постанови Верховної Ради України  щодо питань захисту права на свободу світогляду та віросповідання вірян Кримської єпархії Української Православної Церкви (ПЦУ) та збереження приміщень Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги, розробленого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та погодженого Комітетом Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, Комітетом Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

ДЖЕРЕЛО