В Дніпрі настоятель храму Всемилостивого Спаса та Пресвятої Богородиці УПЦ Сергій Ярмула говорить з вірянами про ВІЛ-інфекцію.
Тема ВІЛ/СНІДу оточена чималою кількістю міфів та вигадок. А щодо людей, що живуть з ВІЛ і поготів ставляться із упередженням, стигматизуючи їх та дискримінуючи.
Але через що це все? Чому люди відкидать ВІЛ-позитивних із суспільства?
Наталія Гейман, координаторка проєкту “Позитивна віра” стверджує, що це все від незнання.
“Жахалки із нульових про ВІЛ/СНІД міцно засіли в головах тодішнього покоління. А сьогодні це покоління вже ходить до церкви, але це ані трохи не міняє їхнього ставлення. Вони і далі бояться ВІЛ-інфікованих як чуми. Всі ж пам’ятають назви плакатів “Чума 20-го століття”? От тому, щоб побороти стигму і дискримінацію проти ЛЖВ в нас, команди проєкту, з’явилася ідея йти із цим до вірян храмів. Але нам для цього потрібно залучати священників. Адже тільки настоятелям храмів віряни вірять як собі.”
Заручившись підтримкою отця Сергія Ярмула, Наталія організувала зустріч для прихожан храму Всемилостивого Спаса та Пресвятої Богородиці УПЦ м.Дніпро, яку присвятила питанням ВІЛ/СНІДу та людям, що живуть з ВІЛ.
Під час зустрічі координаторка розповіла що таке ВІЛ/СНІД, як він передається та якими шляхами ним неможливо заразитися, а також багато часу приділили питанням стигми та дискримінації людей, що заразилися соціально значущою хворобою.
Отець Сергій підтримав Наталію цитатами з Біблії, де чітко зрозуміле ставлення Ісусу Христа до людей, які хворіли важкими хворобами. Адже в той час також прослідковувалося упереджене ставлення до людей, в яких була проказа чи інша хвороба, коли їх виганяли за межі міста. Священник навів приклади про Божу любов до людей, яких громади відкидали та запропонував наслідувати приклад Ісуса.
Координаторка проєкту і далі планує проводити такі зустрічі з іншими настоятелями храмів у Дніпрі. Вона вважає, що це дозволить значно знизити стигму і дискримінацію щодо людей, що живуть з ВІЛ, а наслідком цього буде зниження рівня епідемії ВІЛ/СНІДу.