You are currently viewing Незнання і небажання дізнатися правду зароджують стигму і дискримінацію

Незнання і небажання дізнатися правду зароджують стигму і дискримінацію

“На початку 90-х років нас лякали іноземними туристами. Мовляв, від них нічого не можна брати, торкатися, бо вони усі заразні ВІЛ”, – капелан Мар’ян Дюс на інформаційно-просвітницькому захід в черговій військовій частині Дніпра.

В роки минулого століття і до сьогодні такі стереотипи і упередження – це скоріше особиста позиція від незнання та нерозуміння захворювання, аніж факти. І таким твердженням готова довіряти велика кількість людей. Саме незнання і небажання дізнатися правду, перевірити твердження зароджують стигму і дискримінацію щодо будь-чого. А в нашому випадку – стигму і дискримінацію щодо людей, які живуть з ВІЛ.

Щоб насправді здолати епідемію ВІЛ/СНІДу в світі та Україні, зокрема, потрібно просвітлювати людей щодо захворювання. Потрібно давати їм розуміння, що ВІЛ – це всього хвороба, яка піддається лікуванню. Але через дискримінацію – потенційно ВІЛ-інфіковані бояться тестуватися і продовжують розповсюджувати захворювання. Вони ж не знають свій статус.

Тому команда Соціального служіння ПЦУ разом із капеланом Мар’яном Дюсом проводять інформаційно-просвітницькі зустрічі у військових частинах на Дніпропетровщині.

“Ми говоримо з військовими строкової служби про ВІЛ, про те, як він передається, як не передається. Але головне, що мають знати люди – що будь-яка хвороба не привід для знущання, несприйняття чи дискримінації”, – розповідає координаторка проєкту “Позитивна віра” Наталія Гейман.

Від літа команда проєкту провела близько десяти таких зустрічей у військових частинах Повітряного Командування “Схід”.

Заходи вібуваються в рамках проєкту “Позитивна віра: активізація релігійних громад та організацій для подолання стигми і дискримінації людей з ВІЛ”, який реалізує ГО “ЕЛЕОС-УКРАЇНА” та підтримує БО “100% життя – Мережа ЛЖВ”.