You are currently viewing Отець Дмитро Шора обговорив заходи протидії ВІЛ та туберкульозу на засіданні Чернівецької обласної ради

Отець Дмитро Шора обговорив заходи протидії ВІЛ та туберкульозу на засіданні Чернівецької обласної ради

Отець Дмитро Шора взяв участь у засіданні Чернівецької обласної ради, на якому обговорювали координацію дій у відповідь на поширення ВІЛ-інфекції та туберкульозу.

Під час зустрічі учасники говорили про рівень захворюваності, можливості подолання епідемії в Україні та шляхи покращення медичної допомоги хворим на туберкульоз в області.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, лише у лютому 2025 року в країні було зафіксовано:

  • 646 нових випадків ВІЛ-інфекції;
  • у 201 пацієнта вперше діагностували СНІД;
  • 62 людини померли від хвороб, зумовлених СНІДом;
  • 1319 нових випадків туберкульозу.

У умовах війни ці виклики стають ще більш актуальними, і їх подолання потребує спільних зусиль громадських організацій, державних структур та релігійних спільнот.

«Люди, які живуть з ВІЛ або мають туберкульоз, потребують не лише медичної допомоги, а й розуміння, прийняття та підтримки. Саме тому важливо продовжувати працювати над формуванням толерантного суспільства, у якому кожен може отримати необхідну допомогу без страху осуду. Лише разом ми зможемо подолати не лише хвороби, а й стереотипи, які заважають людям жити повноцінним життям!», — зазначив отець Дмитро Шора.

Крім того, отець Дмитро провів зустріч для священників та капеланів Чернівецько-Буковинської єпархії ПЦУ, на якій обговорювали протидію інфекційним хворобам, стигмі та дискримінації.

«Громадське здоров’я — це важливе питання як для вірян, так і для священнослужителів. Саме тому наш спільний проєкт із 100% LIFE щодо боротьби зі стигмою та дискримінацією людей, які живуть із ВІЛ, та представників ключових груп, знаходить підтримку серед релігійних громад», — підкреслив отець Дмитро.

Цей проєкт також сприяє впровадженню Стратегії Церков та релігійних організацій у сфері охорони здоров’я та посиленню заходів реагування на епідемію ВІЛ/СНІД, особливо у 2025 році в умовах повномасштабної війни.

Робота з подолання стигми і дискримінації триває у рамках проєкту «Залучення представників церков та релігійних організацій до протидії стигмі та дискримінації ЛЖВ та КГ», який реалізує Синодальне управління соціального служіння ПЦУ«Елеос-Україна» за підтримки 100% LIFE.