You are currently viewing Про стигму і дискримінацію щодо ВІЛ із духовенством Івано-Франківська

Про стигму і дискримінацію щодо ВІЛ із духовенством Івано-Франківська

В Івано-Франківську відбулася регіональна зустріч з представниками релігійних організацій та інших структур, під час якої розмовляли про стигму і дискримінацію людей, що живуть з ВІЛ.

У вересні 2021 року в Україні офіційно зареєстровано 1 221 новий випадок ВІЛ-інфекції, у 332 пацієнтів діагностовано СНІД, а 159 людей померли від СНІДу.

Щомісяця картина інфікування ВІЛ та смертей від СНІДу істотно не різниться. ВІЛ-інфекція перестала більше бути захворюванням тільки неблагополучних верств населення. Серед ВІЛ-інфікованих є бізнесмени, вчителі, лікарі та інші пересічні українці.

Щоб знизити рівень інфікування потрібно вплинути на прийняття того, що ВІЛ – це всього лише хвороба, яка піддається лікуванню. Як тільки суспільство прийме той факт, що люди, що живуть з ВІЛ – звичайні люди, які хворіють та лікуються – тоді є шанс подолати епідемію та знизити рівень поширення захворювання.

Особи почнуть активно тестуватися і при потребі лікувати захворювання на ранніх стадіях. Прийняття антиретровірусної терапії унеможливлює передання вірусу від однієї особи до іншої, а значить – кількість інфікованих – знижуватиметься.

Про це та про інші факти ВІЛ-інфекції прозповідав під час регіональної зустрічі священник Православної Церкви України та за сумісництвом директор КНП СОР Обласного клінічного медичного центру соціально небезпечних захворювань Тарас Злиденний.

До зустрічі доєдналися представники духовенства та благодійного фонду “Карітас”.

Починаючи з весни цього року такі зустрічі вже відбулися в Сумах, Дніпрі, Полтаві, Харкові, Рівному та на Волинщині. Щоразу на круглі столи доєднуються представинки різних конфесій та релігійних організацій, які готові протидіяти дискримінації людей, що хворіють ВІЛ-інфекцією.

Захід відбувся в рамках проєкту «Позитивна віра: активізація релігійних громад та організацій для подолання стигми і дискримінації людей з ВІЛ», який реалізовує Eleos-Ukraine за підтримки «100% життя» – Мережа ЛЖВ.