You are currently viewing Релігійні ЗМІ вчаться писати про пацієнтів соціально значущих захворювань

Релігійні ЗМІ вчаться писати про пацієнтів соціально значущих захворювань

26-27 травня у Львові, а саме у Львівській православній богословській академії відбувся тренінг для релігійних ЗМІ “Як писати про пацієнтів”.

До участі в тренінгу були запрошені фахівці та фахівчині із комунікації, які висвітлюють життя Церкви в засобах масової інформації. До слова, захід об’єднав представинків різних релігійних організацій, серед яких представники Православної Церкви України, УГКЦ, мусульманської спільноти та простестантських церков. Окрім духовенства і медкапеланів до тренінгу долучилися фахівці з регіональних представництв “Карітасу”, “Елеос-Львів” та таких ЗМІ як телеканал «Надія», радіо «Голос Надії», Духовна велич Львова та РІСУ (Релігійно-інформаційна служба України).

Здобувати знання та практичний досвід в тематиці ВІЛ/СНІДу з’їхалися з усіх куточків західної України: Львова, Волині, Ужгорода, Івано-Франківщини, Тернопільщини, Рівненщини.

Тренінг мав на меті навчити правдиво, без дискримінації висвітлювати питання ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, Ковід-19 в засобах масової інформації. Також одним із завдань було зосередитися на питанні як писати про пацієнтів, що хворіють на соціально значущі хвороби. 

Окрім навчання та практичних занять учасники ділилися своїм досвідом роботи із людьми, що живуть з ВІЛ. Таким чином керівник організації “ЕЛЕОС-Україна”, отець Сергій Дмитрієв,  повідомив, що тема стигматизації у суспільстві, йому близька особисто.

“З ВІЛ-інфікованими людьми я працюю з 2004 року, зокрема і серед моїх друзів є багато ВІЛ-інфікованих. Працюючи при лікарні понад 12 років і будучи духівником в Інституті інфекційних хвороб Громашевського, я чітко бачу, що стигма – це проблема.

Вважаю, що нам потрібно переймати європейську культуру ставлення священнослужителів до хвороби. Адже тільки зараз, наприклад, можна спостерігати як змінюється ставлення до онкологічних захворювань. Проте ще 5 років можна було почути, що онкозахворювання є покаранням за гріхи. Проте варто згадати слова апостола Павла, який каже про те, що сила у немочі звершується”, – розповідає заступник голови Синодального управління соціального служіння ПЦУ.

Два дні навчання пройшли під тренерством фахівчині з комунікації БО “100%життя” – Мережа ЛЖВ – Крістіни Рівери.

По завершенню навчання учасники та учасниці отримали сертифікати про пройдений тренінг.

__________________________________________________________________________________________________

Організаторами тренінгу та реалізаторами проєкту є Синодальне управління соціального служіння ПЦУ (Мережа “ЕЛЕОС-Україна”)та Комісія з питань соціального служіння ВРЦіРО за фінансової підтримки БО “100%життя” – Мережа ЛЖВ.

Більше про Мережу та проєкт, в рамках якого здійснювалася діяльність можна знайти за наступним посиланням https://eleos.com.ua/