18.12.2023 року
Київ, Україна
Ми, представники Церков та релігійних і громадських організацій, представники ключових груп, державних та міжнародних структур, усвідомлюємо, що поширення ВІЛ/СНІД, ТБ, гепатиту продовжується, що зумовлено рядом соціальних, економічних, медичних причин та необхідністю підвищення громадської свідомості та відповідальності. Боротьба зі стигмою та дискримінацією-проблема не одного дня, але одного рішення – бути людяними.
Проблема ВІЛ/СНІДу та її вирішення – одне з пріоритетних завдань для осмислення та дії.
Здоров’я — це перша і найважливіша потреба людини, яка визначає його здібність до праці і забезпечує гармонійний розвиток особистості.
Здоров’я – це Божий дар для кожного, і ми усі маємо відповідально дбати про його збереження і кожна спільнота та інституція суспільства має внести у це свій посильний вклад. Сьогодні інформування, профілактика та виховання у людей відповідального ставлення – пріоритетні напрямки роботи усіх громадянських інституцій.
Заради об’єднання зусиль релігійних та відповідних громадських організацій з національнодуховного відродження України, координації міжцерковного діалогу як в Україні, так і за її межами, визначаємо наступні спільні завдання:
- провадження інформаційної кампанії щодо подолання епідемії ВІЛ/СНІД та інших соціально-небезпечних хвороб;
- посилення взаємодії релігійних громад та державного і громадського сектору заради збереження життя та здоров’я людей;
- впровадження програм статевого виховання та профілактики ризикованої поведінки серед дітей та підлітків, на основі пропагування сімейних цінностей та здорового способу життя;
- підтримка релігійними спільнотами та неурядовими організаціями і державними органами влади людей, які мають ВІЛ-позитивний статус, захворювання на туберкульоз та Гепатити;
- навчання та підтримка лідерів релігійних громад щодо зниження стигми та дискримінації, враховуючи вже існуючий міжнародний досвід, а також методики та світові тенденції, зокрема через подальше впровадження навчального посібника “ВІЛ: віра, надія, толерантність” в духовних закладах освіти;
- підтримка Ключових Груп та жінок, які постраждали від насильства.
Виходячи з вищезазначеного та усвідомлюючи необхідність посилення ролі Церков та релігійних організацій у формуванні та впровадженні відповіді на поширення цих захворювань, ми звертаємося до всіх людей доброї волі, до братів і сестер у вірі, до представників держави і до громадянського суспільства та простягаємо руку до співпраці – лише разом ми зможемо дати гідну відповідь на цей виклик.
Закликаємо посилити допомогу Міжнародних організацій та лідерів світових церков. Надати всебічну підтримку жінкам та дітям, які постраждали від домашнього насильства та зґвалтування російськими військовими.
Спільна принципова позиція щодо агресії та стигматизації і дискримінації, гуманітарна та душпастирська опіка – це запорука перемоги добра та справедливості в усьому світі. Об’єднання навколо питань громадського здоров’я, подолання стигми та дискримінації на будь-якому рівні – наші основні завдання не тільки до закінчення військових дій або зникнення хвороб, а й на кожен день життя будь-якої людини.