You are currently viewing Священики ПЦУ продовжують долати стигму і дискримінацію щодо людей з ВІЛ/СНІД

Священики ПЦУ продовжують долати стигму і дискримінацію щодо людей з ВІЛ/СНІД

Синодальне Управління соціального служіння ПЦУ (Мережа «ЕЛЕОС-УКРАЇНА») продовжує працювати в напрямку подолання стигми і дискримінації щодо людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.

Цьогоріч, як і попередні роки команда проєкту “Віра за життя”залучатиме представників церков та релігійних організацій до протидії стигмі та дискримінації ЛЖВ та представників уразливих спільнот. Проєкт став можливим завдяки фінансовій підтримці БО «100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ» (В рамках Запиту України до Глобального фонду щодо отримання безповоротної фінансової допомоги на 2024 – 2026 роки у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції\СНІДу).

Планується, що діяльність проєкту поширюватиметься на всі регіони України, та в більшій мірі виокремлюватимуться 3 регіони, де проподитимуться інформаційні зустрічі: Київ, Чернівецька та Одеська області.

Проєкт має на меті залучити до спільної протидії стигми та дискримінації представників релігійних громад та організацій, а саме:

  • представників Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій
  • представників церков та релігійних організацій у регіональних координаційних радах з питань запобігання поширенню ВІЛ інфекції/СНІДу, туберкульозу та гепатиту
  • викладачів та студентів релігійних ВНЗ
  • представників релігійних ЗМІ.

А також команда впровадження проєкту працюватиме з представниками ВІЛ-сервісних громадських організацій та представниками ключових груп.

Перед командою проєтку ставляться наступні завдання:

1. Активізувати релігійних лідерів (включно членів коордрад) та представників релігійних організацій (зокрема членів ВРЦІРО) у адвокації та протидії стигмі та дискримінації ЛЖВ та ключових спільнот шляхом проведення адвокаційних зустрічей, інформаційно-просвітницьких регіональних зустрічей, конференцій.

2. Підтримати впровадження Стратегії церков та релігійних організацій у сфері охорони здоров’я та реагування на епідемію ВІЛ/СНІД в Україні шляхом проведення оцінки рівня стигми по відношенню до ЛЖВ та представників уразливих груп та проведення навчання медичних капеланів щодо принципу Н=Н та проблематики вразливих спільнот.

3. Привернути увагу громадськості до теми ВІЛ, подолання стигми та дискримінації щодо ключових спільнот шляхом залучення представників релігійних ЗМІ до навчання з питань протидії стигмі та дискримінації ЛЖВ та представників уразливих спільнот.

Види діяльності задля досягнення завдань проєкту:

  • проведення навчання капеланів в системі охорони здоров’я, які працюють на базі медичних закладів, основам надання психосоціальної підтримки, протидії стигмі і дискримінації людей, які живуть з ВІЛ, принципу Н=Н та проблематики вразливих спільнот;
  • проведення оцінки рівня стигми по відношенню до ЛЖВ та представників уразливих груп до та після навчання
  • розширення навчального курсу «ВІЛ: Віра, Толерантність, Надія» в нові релігійні навчальні заклади. Підвищення рівня знань з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу (ТБ, гепатити) для священнослужителів, студентів семінарій і мирян через впровадження навчального курсу “ВІЛ. Віра. Толерантність. Надія” у вищі навчальні заклади.
  • проведення навчання для представників релігійними ЗМІ з питань протидії стигмі та дискримінації ЛЖВ та КГ
  • реалізація інформаційної кампанії щодо заходів проєкту, проблематики та успішних прикладів подолання стигми і дискримінації у релігійних громадах.

Тільки об’єднавши зусилля та спільно долаючи виклики нам вдасться побудувати здорове суспільство й подолати епідемію ВІЛ/СНІД в Україні.

Проєкт запроваджується із благословення Блаженнійшого Епіфанія під керівництвом Наталії Гейман.