You are currently viewing Тестування – це піклування про своє здоров’я

Тестування – це піклування про своє здоров’я

У волонтерському хабі Митрополит Сергій Горобцов пройшов тестування на ВІЛ і запрошує відвідувачів також дізнатися свій ВІЛ-статус.

Гуманітарний хаб “Доброго ранку, ми з Маріуполя” приймає щодня понад 250 родин із різних областей України, де зараз відбуваються жорсткі бої. Кожна людина – це отрема книга зі своїми щасливими і сумними історіями. Майже кожен хворіє на якусь хворобу і потребує ліків та піклування.

Але якщо про цукровий діабет, алергії, серцево-судинні захворювання прийнято говорити, то про ВІЛ – всі мовчать. Хоча під час військових дій ризик інфікуватися ВІЛ істотно зростає. Поранення, травмування та контактами із чужою кров’ю, сексуальне насильство зі сторони окупантів – це все збільшує ризик інфікування на ВІЛ.

Тому, щоб виключити загрозу здоров’ю та життю сім’ям переселенців, команда проєкту “Віра за життя” пропонують пройти анонімне тесутвання на території хабу.

Як проходить тестування?

Тестування проводить медична працівниця в приміщенні, де є всі належні умови.

Тести зберігаються належним чином та відповідають термінам придатності.

Це безболісний, анонімний та достатньо швидкий процес. Всього через 15 хвилин, з яких 5 хвилин – підготовка та забір крові з пальця, а решта – очікування результату, можна дізнатися про свій ВІЛ-статус.

Також пройти тестування на ВІЛ можна у:

  • свого сімейного лікаря;
  • найближчому Центрі СНІДу чи кабінеті «Довіра»;
  • у будь-якому закладі охорони здоров’я України, що надає медичну допомогу в рамках 13 пакетів програми медичних гарантій, у тому числі амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу;
  • неурядових організаціях;
  • замовивши оральний тест на ВІЛ та пройти за його допомогою самотестування за посиланнями https://prozdorovia.in.ua (опція замовлення тесту відкрита для людей, які заповнили анкету ризику та отримали високий та середній результат) та oraltest.org.ua.

Медична працівниця в хабі радо дасть відповідь на всі запитання, а також проконсультує де можна отримати соціальні послуги щодо них.

Знати про свій ВІЛ-статус – це піклування про своє здоров’я.

Бережіть себе та своїх близьких!

Матеріал підготовлено в рамках проєкту «Віра за життя: мобілізація релігійних громад та організацій для подолання стигми і дискримінації людей, які живуть з ВІЛ та представників КГ», який впроваджує Елеос-Україна завдяки підтримці «100% життя» – Мережа ЛЖВ