You are currently viewing У ВІЙСЬКОВИХ ЧАСТИНАХ ПРО ВІЛ НА ВИПЕРЕДЖЕННЯ

У ВІЙСЬКОВИХ ЧАСТИНАХ ПРО ВІЛ НА ВИПЕРЕДЖЕННЯ

За даними Центру громадського здоров’я України, у червні 2021 року в Україні офіційно зареєстрували 1 328 нових випадків ВІЛ-інфекції, у 352 пацієнтів діагностовано СНІД, а 130 людей померли від СНІДу.

Відкритих джерел, де б вівся облік захворюваності зокрема серед війсковослужбовців України відсутній як такий. Хоча епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекцією у Збройних силах погіршується пропорційно до збільшення кількості ВІЛ-інфікованих в Україні. 

Щоб діяти на випередження команда проєкту «Позитивна віра: активізація релігійних громад та організацій для подолання стигми і дискримінації людей з ВІЛ та представників ключових груп» розпочала ряд інформаційно-просвітницьких заходів у війскових частинах.

Так, 29 липня координаторка проєкту Наталія Гейман відвідала військову частиніу повітряного командування “Схід”, де разом з капеланом Маряном Дюс розповідали військовим про особливості соціально значущих захворювань. Також розмова стосувалася дискримінації та стигматизації ВІЛ-інфікованих та що робити якщо все таки в себе чи знайомого виявлено позитивний статус.

Капелан Марян Дюс у своїй бесіді з особовим складом використав цікаві факти з власного життя та з книги “ВІЛ: віра, толерантність, надія”. Військовослужбовці зацікавилися підручником, адже він написаний просто та доступно, що не часто зустрінеш в просвітницькій літературі.

“Подібні зустрічі допоможуть ЛЖВ відчути підтримку, отримати можливість соціалізуватися. А священникам дасть розуміння, що вони повинні навчитися приймати усіх, з різними хворобами. І немає значення де ці хвороби були набуті”, – капелан Мар’ян Дюс.

Попереду в команди проєкту ще чимало роботи, зокрема з продовження інформування щодо ВІЛ-інфекції в лавах Збройних Сил України.

“Говорити про ВІЛ варто. Попереджати хворобу необхідно.Та не менш важливо навчитися приймати людей не зналежно від їхніх хвороб, вподобань чи поглядів. Саме для подолання стигми і дискримінації ЛЖВ ми і намагаємося більше розповідати про ВІЛ легкою мовою, а не науковими термінами. Коли людина чує “живу” історію про таку ж саму людину як вона – розуміння приходить значно швидше. Тоді легше донести важливу інформацію щодо ВІЛ-інфекції, – Наталія Гейман, координаторка проєкту “Позитивна віра”.

Eleos-Ukraine реалізовує проєкт «Позитивна віра: активізація релігійних громад та організацій для подолання стигми і дискримінації людей з ВІЛ» . Ініціатива здійснюється за підтримки «100% життя» – Мережа ЛЖВ