You are currently viewing В духовній семінарії говорять про суспільне здоров’я та стигму і дискримінацію

В духовній семінарії говорять про суспільне здоров’я та стигму і дискримінацію

Здоров’я людини не має ані віросповідання, ані расової приналежності, ані будь-яких інших характеристик.

Питання здоров’я стосуються кожної людни і кожна свідома людина повинна знати якомога більше про себе і світ довкола.

Чимало хвороб, якими хворіють люди, є такими, що залишаються з людиною на все життя і завдають багато клопоту та неприємностей. Через захворювання люди часто відчувають самотність, непотрібність та цькування від оточуючих.

Тому, щоб уникнути проблем та жити щасливим життям – потрібно якомога більше дізнатися про соцально значущі захворювання і розповідати про це іншим людям, аби уберегти себе та інших від небезпеки.

Так, координаторка проєкту «Віра за життя» Наталія Гейман провела інформаційну зустріч для майбутніх священників про соціально значущі захворювання такі як ВІЛ/СНІДу, а також про подолання стигми і дискримінації щодо людей, які хворіють на ВІЛ. Зустріч відбулася в Київській православній богословській академії, що на території Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Окрім лекційної частини, Наталія запропонувала ознайомитися семінаристам із книгою «ВІЛ: віра, надія, толерантність». Даний підручник розрахований саме для представників релігійних організацій, які працюють з людьми. В ньому легко розповідається про складну хворобу, наводяться життєві приклади та пропонується до вирішення практичні завдання.

Семінаристів зацікавила дана зустріч. Адже людям, які в майбутньому будуть відповідати на численні запити, прохання від вірян та прихожан храмів, слід бути освіченими у всіх сферах життя, в тому числі й медичній.

Важливо розуміти тонкощі захворювань, які й досі лякають більшість людей та вміти підтримати людину, яка звернулася за допомогою і допомогти.

Дякуємо керівництву духовного закладу за небайдужість до питань здоров’я та відкритість до проведення освітніх заходів із студентами.

Інформаційні зустрічі проводяться для волонтерів, священників, вірян, представників ключових груп в різних регіонах України. Дана ініціатива стала можливою завдяки реалізації проєкту «Віра за життя: мобілізація релігійних громад та організацій для подолання стигми і дискримінації людей, які живуть з ВІЛ та представників КГ», який впроваджує Елеос-Україна завдяки підтримці «100% життя» – Мережа ЛЖВ