You are currently viewing Жодна хвороба не є покаранням Божим

Жодна хвороба не є покаранням Божим

До Всесвітного дня боротьби з ВІЛ/СНІД щороку громадські та сервісні (пацієнтські) організації об’єднуються, щоб привернути увагу до людей, які хворіють на ВІЛ.

Так, з року в рік БО “100 % життя” організовують акцію біля пам’ятника Червоній стрічці, присвячену Міжнародному дню боротьби зі СНІДом.

Серед численних представників національних та міжнародних організацій, які ведуть роботу для подолання епідемії ВІЛ/СНІДу релігійну спільноту на акції представляв Сергій Дмитрієв, голова Елеос-Україна, член Національної Ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІД.

Священник Православної Церкви України звернувся з такими словами:

Я як представник релігійних організацій хочу сказати, що Церква та релігійні організації доєдналися до світової спільноти з протидії ВІЛ/СНІД. Духовенство різних конфесій веде роботу щодо подолання стигми і дискримінації людей, що живуть з ВІЛ. Цьогоріч ми випуслити посібник “ВІЛ: віра, толерантність, надія”. Даний посібник дозволить семінаристам, майбутнім священникам, дізнатися про ВІЛ достовірну інформацію та навчитися правильно комунікувати щодо цього в релігійному середовищі. Без упереджень, міфів та стереотипів. На сьогодні даний підручник є в 9 Духовних семінаріях Православної Церкви України.

Також з 2004 року я працюють з тематикою ВІЛ і супроводжую ВІЛ-інфікованих, і вважаю, що це великий дар працювати з такими людьми. Я дуже це ціную.

Сьогодні і не тільки сьогдні я закликаю всіх берегти своє здоров’я та протестуватися на ВІЛ. Наше життя – це Божий дар, бережіть його. Не цурайтеся людей з ВІЛ, бо ми всі люди і будь-хто із нас може бути носієм цієї хвороби. І якщо ми чимось захворіли – це не Боже покарання».

В Україні понад 250 000 людей живуть з ВІЛ і половина з них не знає про свій статус.

Щоб дізнатися про свій статус слід пройти тестування. Тільки тестування може виявити наявність вірусу в організмі. Його варто проводити регулярно, адже що раніше ви виявите, що маєте ВІЛ, то раніше зможете почати лікування антиретровірусною терапією.

Тестування проводиться шляхом виявлення антитіл у крові, які виробляються в організму протягом 3-6 місяців після інфікування. Це можна зробити за допомогою швидких тестів у сімейного лікаря, в мобільній амбулаторії або ІФА-тестів у лабораторії. Також доступними стали оральні тести, які можна замовити та пройти, не виходячи з дому.

Також у Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом звертаємо увагу на людину. Пацієнт/-ка, що хворіє на ВІЛ має право на повноцінне життя, на включеність у суспільство, не дивлячись на його/її ВІЛ-статус. Не варто стигматизувати та дискримінувати людей, що живуть з ВІЛ, адже приймаючи антиретровірусну терапію, кількість вірусу в їхній крові стає настільки мізерно малою, що вони не можуть передати вірус оточуючим чи близьким.

Нагадаємо, що ВІЛ не передається:

  • Повітряно-крапельним шляхом
  • При рукостисканнях, обіймах та поцілунках
  • Через воду, спільний посуд чи їжу
  • При укусах кліщів, комарів чи інших комах, оскільки вірус не здатний до розмноження в організмі комах
  • Через побутові речі, іграшки чи шкільне приладдя.

Потурбуйся про власне здоров’я та здоров’я оточуючих – протестуйся на ВІЛ!

Eleos-Ukraine здійснює проєкт «Позитивна віра: активізація релігійних громад та організацій для подолання стигми і дискримінації людей з ВІЛ» за підтримки «100% життя» – Мережа ЛЖВ