You are currently viewing Капелан відтепер в Класифікаторі професій

Капелан відтепер в Класифікаторі професій

Міністерство економіки України внесло зміни до Класифікатора професій і «Капелан» та «Помічник капелана» стали офіційними штатними одиницями.

Пропозиції щодо внесення капеланів та помічників капеланів до класифікатора були підготовлені Мережею “ЕЛЕОС-УКРАЇНА” та партнерськими організаціями. Дані подання були враховані у Зміні № 10 до національного класифікатора ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженій наказом Міністерства економіки України від 25 жовтня 2021 року № 810-21.

Особливістю нової редакції Класифікатора професій є те, що у назвах професій у галузі релігії враховано традиції як християнських, так і іудейських та мусульманських релігійних організацій.

Відтепер до класифікаційного угруповання 2460 Професіонали в галузі релігії відносяться:

  • 2460 Капелан (військовий капелан, капелан в охороні здоров’я, пенітенціарний капелан і т. ін.);
  • 2460 Священнослужитель (священик, пастор, пресвітер, диякон, рабин, машгіах кашрут, моель, софер, імам, мулла і т. ін.);
  • 2460 Місіонер.

До класифікаційного угруповання 3480 Допоміжний персонал релігійних організацій, який не має духовного сану, відносяться:

  • 3480 Служитель (паламар, дяк, помічник капелана і т. ін.);
  • 3480 Регент;
  • 3480 Релігійний проповідник (катехит, євангеліст, благовісник, меламед, муедзин та ін.).

Таким чином, тепер нова редакція Класифікатора професій містить окремо виділену професію “Капелан”, що стосується не лише військової галузі, а також пенітенціарної галузі та охорони здоров’я.

Зазначені зміни є важливим кроком у напрямку визнання суспільно значущої ролі релігійних організацій в Україні. Розширення Класифікатора професій також було необхідним у зв’язку зі зміною законодавства та розвитком релігійних організацій протягом останніх років. 

Нагадаємо, що у 2014 році наказом Мінекономрозвитку від 18.11.2014 № 1361 було внесено низку змін до Класифікатора професій, зокрема, в частині включення професійної назви роботи “Військовий священик (капелан)”.

Нагадаємо, що Мережа “ЕЛЕОС-УКРАЇНА” реалізує проєкт “Впровадження професійного капеланства в охороні здоров’я України” за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.