You are currently viewing Патріарх Філарет передав калориферні печі для воїнів на передову

Патріарх Філарет передав калориферні печі для воїнів на передову

19 грудня 2016 року, в день пам’яті святителя Миколая Чудотворця, на території Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет освятив і передав калориферні печі (буржуйки) «Alaska» бійцям, які захищають Батьківщину на Сході України.

Модернізовані та енергоефективні калориферні печі були придбані за кошти Київської Патріархії. Незабаром, після випробування в польових умовах, Церква планує і надалі передавати обігрівачі на фронт.

Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату звернувся до українців із закликом не забувати, що на Сході України триває російська військова агресія та попросив і надалі підтримувати захисників Батьківщини, продовжувати допомагати воїнам, завдяки яким є мир в Україні.

Патріарх Філарет наголосив, що захист рідної землі – це священний обов’язок українського народу, тож кожен українець мусить допомагати захисникам Вітчизни, чим може.

“Ми сьогодні, від імені Української Православної Церкви Київського Патріархату, передаємо калориферні печі для наших військовослужбовців на Донбас. Прийшла зима, в бліндажах – холодно, а Церква турбується про своїх воїнів-захисників. Це, звичайно, ми робимо лише початок. В той же час, закликаємо небайдужих людей, підприємців, щоб вони теж слідували прикладу Церкви.

Церква постійно молиться за наших захисників Вітчизни і всіляко допомагає чим тільки може. І Церква закликає весь український народ допомагати нашим воїнам, щоб ми досягли перемоги і на нашій українській землі наступив мир. І ми віримо, що Господь, по молитвах святителя Миколая, пам’ять якого ми сьогодні святкуємо, подасть нам перемогу над нашим агресором, тому що правда з нами, а там де правда – там Бог, а там де Бог – там завжди перемога. Ми чекаємо від Господа нашого Ісуса Христа цієї милості, тобто перемоги над нашим ворогом і встановлення миру на нашій українській землі. Церква молиться про це за кожним богослужінням. Воїнам потрібна наша підтримка, наша любов, щоб вони відчували, що вони не одні, а що за ними стоїть український народ” – відзначив Патріарх.

Патріарх також закликав вірян до посиленої молитви за Батьківщину, українське військо і мир в Україні.

Після чину освячення волонтери повезли 10 буржуйок військовим Збройних Сил України на передову, щоб у зимній морозний час у бліндажах наших захисників завжди було тепло.

Також у передачі обігрівачів взяли участь: Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній; керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Вишгородський Агапіт; настоятель Петро-Павлівського храму на Берківцях протоієрей Петро Ладвинтович, військовий священик Олександр Шмуригін, братія монастиря та військовослужбовці, учасники АТО.

Нагадаємо, що з благословення Святішого Патріарха Філарета, Українська Православна Церква Київського Патріархату від початку війни на Донбасі по всій Україні регулярно збирає допомогу для воїнів української армії та передає на фронт. Також щомісяця близько 50-ти капеланів УПЦ Київського Патріархату перебувають у різних підрозділах в зоні проведення АТО та надають моральну і духовну підтримку нашим захисникам.

 

Залишити відповідь