Комісія з питань соціального служіння ВРЦіРО та боротьба з ВІЛ/СНІД

Комісія з питань соціального служіння ВРЦіРО та боротьба з ВІЛ/СНІД

26 квітня 2021р. Комісія з питань соціального служіння Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій провела онлайн-засідання задля скоординованості дій в боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІД.

Ключовим питанням засідання було обговорення змісту та способу анкетування представників релігійних організацій. Дане анкетування проводитиметься задля підтримки впровадження Стратегії Церков та релігійних організацій у сфері охорони здоров’я.

Результати опитування будуть використані для створення зведеного плану заходів Церков та релігійних організацій України у напрямку протидії ВІЛ/СНІД.

Окрім питань, що стосуються анкетування були розглянуті й інші робочі питання, зокрема пов’язані з впровадженням медичного капеланства, ситуації з пандемією COVID-19 тощо.

До засідання доєдналися представники релігійних спільнот, таких як: Православна Церква Україна, Українська греко-католицька Церква, Німецька євангелічно-лютеранська церква України, Церква адвентистів сьомого дня, Українська єпархія Вірменської Апостольської Церкви та інші.

Захід здійснився в рамках проєкту «Позитивна віра: активізація релігійних громад та організацій для подолання стигми і дискримінації людей з ВІЛ та представників ключових груп» завдяки підтримкці БО «100% життя» та реалізації мережі “ЕЛЕОС-Україна”.

Нагадаємо, що 11 березня 2020 року Всеукраїнська рада Церков та релігійних організацій України затвердила Стратегію церков і релігійних організацій України у сфері громадського здоров’я та протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Даний документ визначає пріоритети та засади спільної діяльності всіх Церков та релігійних організацій в Україні щодо відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції/СНІДу та інші проблеми у сфері громадського здоров’я. Бачення та пріоритетні напрями сформовані в даній Стратегії на період до 10 років, а ключові напрями діяльності на 3 роки (2020-2022).

Повний текст Стратегії церков і релігійних організацій України у сфері громадського здоров’я та протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу можна знайти в нас на сайті.