20 представників релігійних організацій взяли участь в навчанні «Н=Н» (Не визначається=Не передається) та стали обізнаніші в тематиці ВІЛ/СНІД.
Серед учасників тренінгу – священики та семінаристи Православної Церкви України, Української греко-католицької церкви, пастори-євангелісти та лютерани. Кожен із них працює із людьми, здійснює служіння в лікарняних закладах, пенітенціарних установах та щодня надають необхідну душпастирську підтримку.
Але для чого представникам церков слід знати про ВІЛ/СНІД? Чому важливо подолати стигму і дискримінацію щодо людей, які живуть з ВІЛ?
Через стигму та дискримінацію, які досі присутні в суспільстві щодо теми ВІЛ-інфекції, ВІЛ-позитивні люди часто можуть відчувати своє тіло небезпечним та почуватися пригніченими щодо цього.
Найчастіше вони намагатися стати «невидими», аби не наражати інших людей на небезпеку та не переживати знову і знову відторгнення й цькування через свій соціальний статус.
“Але це все можна змінити, – каже тренер, лікар та священник ПЦУ Тарас Злиденний, – якщо змінити ставлення суспільства до ЛЖВ та хвороби і посприяти відповідному лікуванню для ВІЛ-інфікованих”.
Тож, під час дводенного тренінгу отець Тарас допомагав священкам розібратися в особливостях хвороби, зрозуміти вплив АРВ-терапії на вірус імунодефіциту людини та знайти відповідні слова підтримки у разі звернення за духовною підтримкою людей, що живуть з ВІЛ.
АРВ-терапія – це антиретровірусна терапія, що базується на ліках, які пригнічують вірус імунодефіциту в організмі людини, зупиняють його розмноження. Вже за кілька місяців після початку лікування рівень вірусного навантаження становитиме менше 40 копій РНК/мл, що робить ВІЛ невизначуваним і безпечним як для самої інфікованої людини, так і для її оточення, – запевняє Тарас Злиденний.
Крім можливості контролю над ВІЛ-інфекцією, АРВ-терапія повертає також відчуття безпеки, усуває страх інфікувати ближніх та допомагає знову відчути смак життя.
Маючи тепер за плечима нові знання та життєві приклади соціального служіння людям, що зіштовхнулися із соціально значущими захворюваннями, наші учасники зможуть підтримати ВІЛ-інфікованих та допомогти їм зробити вибір в напрямку повноцінного життя!
Тренінг став можливий в межах проєкту «Залучення представників церков та релігійних організацій до протидії стигмі та дискримінації ЛЖВ та представників уразливих спільнот» за фінансової підтримки БО «100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ».
Пам’ятаймо, що ВІЛ – не вирок! Люди, які живуть з ВІЛ потребують і заслуговують нашої любові та прийняття!