You are currently viewing Патріарх Філарет зустрівся з головним єпископом Німецької Євангелично-Лютеранської Церкви України

Патріарх Філарет зустрівся з головним єпископом Німецької Євангелично-Лютеранської Церкви України

11 березня 2016 року відбулася зустріч Святійшого Патріарха Філарета  з головним єпископом Німецької Євангелично-Лютеранської Церкви України Серге Машевські та заступником голови Синодального відділу соціального служіння та благодійності “Елеос-Україна” протоієреєм Сергієм Дмитрієвим, військовим капеланом священиком Валерієм Самородним.

Під час бесіди сторони обговорили можливість проведення спільних соціальних проектів обома Церквами. Адже для подолання катастрофічних наслідків російської агресії в Україні, головним чином гуманітарної кризи, необхідно об’єднувати зусилля.

Єпископ Серге розповів Патріарху про теперішнє становище Євангелично-Лютеранської Церкви України та шлях, який Церква пройшла через роки випробовувань у радянський час, депортацію євангелично-лютеранських пасторів з України до Сибіру у серпні 1947 року та відновлення церковного служіння в роки незалежності. Також єпископ поділився своїми думками відносно соціального служіння в сучасній Україні, коли тисячі людей, позбавлені нормальних умов проживання, та обездолених потребують особливої опіки.

Патріарх Філарет відзначив, що зараз УПЦ КП особливо зацікавлена у розширенні програми з надання гуманітарної допомоги. Це притаманно Церкві від початку, ще з апостольських часів. Протягом усієї своєї історії Церква займалася благодійністю.

В радянський же час цей обов’язок та право у Церкви були забрані. Саме тому зараз потрібно цю сферу діяльності відроджувати, – наголосив Патріарх.

На завершення зустрічі єписком Серге подарував Патріарху Філарету пам’ятні подарунки.

 

Залишити відповідь