Подолання стигми і дискримінації серед військовослужбовців

Подолання стигми і дискримінації серед військовослужбовців

Капелан Мар’ян Дюс та координаторка проєкту “Позитивна віра” Наталія Гейман продовжують здійснювати інформаційні зустрічі у військових частинах задля подолання стигми і дискримінації людей, що живуть з ВІЛ.

Мар’ян Дюс має багаторічний стаж роботи з військовими на Дніпропетровщині. Кілька років тому, так само як і військові сьогодні, отримав оновлені знання про ВІЛ/СНІД і говорить про це так:

“Раніше, ми часто чули про ВІЛ/СНІД тільки як про хворобу неблагополучних верств населення і завжди думали, що це не про нас. Ми мало були обізнані в даній тематиці. Але сьогодні є вже ширше розуміння і щодо шляхів передачі, і щодо лікування. Вже є розуміння того, що говорити про ВІЛ/СНІД потрібно як ніколи. Адже ця хвороба значно ближче – вона вже стосується лікарів, вчителів, військовослужбовців та інших. Я як священник свою місію в подоланні стигми і дискримінації бачу через проповіді та особисті розмови. Коли я говорю про лікування душ, то обов’язково наголошую і на здоров’ї тілесному.Ми як представники церкви повинні доносити людям, що осуд та неприйняття людей, які захворіли на ВІЛ/СНІД, аж ніяк не сприяють зниження захворюваності. Навпаки. А толерантність і підтримка – це більше, ніж ліки. Завдяки їм людина прагне жити та долати труднощі, з якими довелося зіштовхнутися”.

Це вже друга інформаційно-просвітницька зустріч, яка відбулася у військових частинах Повітряного командування “Схід”.

Перша зустріч відбулася також у в/ч Повіртяного командування “Схід” 1 серпня 2021.

Інформування здійснюється в рамках проєкту “Позитивна віра: активізація релігійних громад та організацій для подолання стигми і дискримінації людей з ВІЛ», який реалізує ЕЛЕОС-УКРАЇНА за підтримки «100% життя» – Мережа ЛЖВ.