Полтавські релігійні організації доєдналися до всесвітньої боротьби зі стигмою і дискримінацією ЛЖВ

Полтавські релігійні організації доєдналися до всесвітньої боротьби зі стигмою і дискримінацією ЛЖВ

Стигма і дискримінація є істотними бар’єрами до тестування на наявність ВІЛ-інфекції та, в подальшому, при потребі, лікування.

Для того, щоб знизити захворювання ВІЛ/СНІДу та подолати дискримінацію людей, що живуть з ВІЛ в Полтаві відбулася регіональна зустріч з представниками церков та релігійних організацій.

Спілкувалися щодо

  • обізнаності представників релігійних організацій щодо таких тем як ВІЛ/СНІД,
  • прав пацієнтів, зміцнення потенціалу і експертизи представників релігійних спільнот в адвокації,
  • подолання стигми і дискримінації осіб, які живуть з ВІЛ, та впровадження підходів ефективної участі, зовнішніх і внутрішніх комунікацій тощо.

Зустріч модерував священник ПЦУ Сумської єпархії та директор КНП СОР Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворюваньTaras Zlydennyi.

Серед священнослужителів були представники: Православна Церква України, Українська Греко-Католицька Церква, Українська Православна Церква, Адвентисти Сьомого Дня та Релігійна Громада Християнська Незалежна Церква Повного Євангелія “Завіт”.

Ми впевнені, що Церква спроможна знизити рівень стигматизації та дискримінації людей з ВІЛ-інфекцією. Адже, несучи любов та милосердя, священнослужителі, перш за все, бачать перед собою людину – творіння Бога. Жодні проблеми та характеристики людини не можуть бути перепоною для того, щоб отримати допомогу та підтримку у складний період життя.

Захід відбувася завдяки сприянню Полтавської обласної державної адміністрації, а також Полтавської та Кременчуцької єпархії ПЦУ в рамках проєкту «Позитивна віра: активізація релігійних громад та організацій для подолання стигми і дискримінації людей з ВІЛ».

Проєкт здійснюється за підтримки «100% життя» – Мережа ЛЖВ та реалізації Eleos-Ukraine.