You are currently viewing Релігійні спільноти Дніпра долатимуть стигму і дискримінацію ЛЖВ

Релігійні спільноти Дніпра долатимуть стигму і дискримінацію ЛЖВ

Представники церков та релігійних організацій в Дніпрі зустрілися для того, щоб спільно долати стигму та дискримінацію ЛЖВ – людей, що живуть з ВІЛ.

В рамках проєкту «Позитивна віра: активізація релігійних громад та організацій для подолання стигми і дискримінації людей з ВІЛ» в Дніпровській духовній семінарії відбулася регіональна зустріч з представниками релігійних спільнот та громадських організацій.

Серед тих, хто готові адвокатувати права пацієнтів – ГО “Асоціація пацієнтів”, УПЦ, Українська Греко-Католицька Церква, Українська Церква Християн Віри Євангельської, Дніпровська єпархія Православної Церкви України, Ісламський культурний центр м. Дніпро та ГО “Eлеос-Дніпро”.

Тарас Злиденний, священник Сумської єпархії Православної Церкви України та директор КНП СОР Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань розпочав зустріч із наведення статистики щодо захворювання за попередній місяць.

До слова, у липні 2021 року в Україні офіційно зареєстрували 1 426 нових випадків ВІЛ-інфекції. У 415 пацієнтів діагностовано СНІД, а 254 людини померли від СНІДу. В порівнянні із червнем 2021 року кількість інфікованих зросла на сотню.

Отець Тарас, маючи великий досвід та багато років праці в центрі соціально небезпечних захворювань розповів про особливості ВІЛ/СНІДу. Він зосередився на можливих шляхах передачі інфекції та на тому, що ця хвороба піддається лікуванню.

“Рівень обізнаності священнослужителів у тематиці ВІЛ/СНІД дуже різниий. Хтось дуже боїться цієї хвороби і нічого не знає про неї, окрім страшних історій, якими нас лякали в СРСР. А комусь навіть доводилося працювати із людьми, що живуть з ВІЛ. Такий різний рівень зануреності в тематику дає розуміння, що про ВІЛ/СНІД варто розповідати. Але розповідати легкою і простою мовою. Треба наводити факти та правдиві історії для того, щоб люди, які живуть з ВІЛ стали ближчими. Щоб священники та віряни не сахалися від ЛЖВ, а навпаки приймали їх з розумінням і, при нагоді, могли чимось допомогти” – наголосив Тарас Злиденний

Важливу роль в зустрічі було відведено подоланні стигми і дискримінації людей, що живуть з ВІЛ. Адже стигма і дискримінація є істотними бар’єрами до тестування на наявність ВІЛ-інфекції, а в подальшому, при потребі, лікування.

Особи, які мають підозру інфікованості відчувають величезний страх, що інші дізнаються про їхній статус та почнуть цькувати їх та дискримінувати. Через це людина почанає себе стигматизувати та винити у всьому. Це негативно впливає на психічне здоров’я, а в подальшому може призвести до невідворотних дій.

Координаторка проєкту Наталія Гейман пояснила чому для того, щоб розвіяти стереотипи та міфи навколо хвороби звернулися саме до представників релігійних організацій:

Церква має вагомий вплив на вірян та прихожан своїх храмів. ЇЇ авторитет та лідерство думки дає впевненість, що Церква спроможна знизити рівень стигматизації та дискримінації людей з ВІЛ-інфекцією.

В проведенні регіональної зустрічі посприяли Дніпровська духовна семінарія та Асоціації капеланства в охороні здоров’я Дніпропетровської області.

Проєкт «Позитивна віра: активізація релігійних громад та організацій для подолання стигми і дискримінації людей з ВІЛ» реалізує Мережа “EЛЕОС-УКРАЇНА” за підтримки БО «100% життя» – Мережа ЛЖВ.

Керівником проєкту є заступник Голови Синодального управління соціального служіння ПЦУ – Сергій Дмитрієв.