You are currently viewing Спільна позиція Церкви і закладу здоров’я дає більше шансів щодо подолання стигми і дискримінації

Спільна позиція Церкви і закладу здоров’я дає більше шансів щодо подолання стигми і дискримінації

Taras Zlydennyi став священником Сумської єпархії Православної Церкви України всього кілька років тому. Проте в тематиці ВІЛ/СНІД отець Тарас працює вже досить багато років, адже із 2000 року він заміщує посаду директора КНП СОР Обласного клінічного медичного центру соціально небезпечних захворювань .

Відділення профілактики і боротьби зі СНІДом, що при медичному центрі, здійснює комплекс заходів, направлених на протидію поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу в області та надає спеціалізовану медичну допомогу населенню, у тому числі людям, які живуть з ВІЛ-інфекцією.

Серед найпоширеніших послуг

  • проведення до- та післятестового консультування;
  • діагностика ВІЛ-інфекції з використання швидких тестів, проведення скринінгових та підтверджуючих досліджень сироваток крові на наявність антитіл до ВІЛ;
  • медичний нагляд за людьми, що живуть з ВІЛ-інфекцією/СНІДом;
  • призначення антиретровірусної терапії;
  • організація заходів з профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини;
  • здійснення соціального супроводу людей, що живуть з ВІЛ/СНІД та членів їх сімей;
  • консультування з планування сім’ї;
  • консультування та обстеження дискордантних пар;
  • організація та проведення тренінгів, семінарів для фахівців інших служб та відомств;

Але як священник, отець Тарас працює з пацієнтами і прихожанами через призму Бога і його любові.

О. Тарас розповідає слухачам про захворювання простими словами, щоб ВІЛ-інфекція стала більш зрозумілою.

Життєві історії допомагають зблизити ВІЛ-інфікованих до пересічних українців, що дає шанс знизити рівень дискримінації осіб, що живуть з ВІЛ та досягнути “нульової” толерантності. Адже ВІЛ – це всього лише хвороба, яка до того ж лікується.

Тарас Злиденний також проводить тренінги та семінари для представинків релігійних спільнот та організацій. Цим самим він розширює спільноту релігійних представників, які знають достатньо достовірних фактів про ВІЛ та готові адекватно комунікувати про це серед вірян.

Так, за 2020 рік, отцю Тарасу вдалося здійснити 6 таких навчальних семіранів в різних містах України та серед різних конфесій.

А минулого року, провести кілька семінарів для представників релігійних засобів масової інформації. Дуже важливо, щоб релігійні ЗМІ без дискримінації розповідали про людей, що живуть з ВІЛ та подавали інформацію без викривлення та дискримінації.

“Церква – важлива ланка в зниженні поширення соціально значущих захворювань та в подоланні стигми і дискримінації людей, що живуть з ВІЛ. Адже людина – це творіння Боже, яку Бог любить незважаючи ні на що. Не дискримінуючи нікого, адже всі люди однакові і створені за подобою і образом Божим” – наголошує о. Тарас. – Поєднавши професію директора медичного центру та священнослужителя, я тепер більш ширше можу здійснювати свою діяльність в боротьбі із ВІЛ-інфекцією. Ставши священнослужителем, я можу пацієнтам не тільки давати консультації щодо лікування і профілактики, а й нести їм любов Бога”.