You are currently viewing Стигма і дискримінація не повинні проявлятися у суспільстві, а тим паче в Церкві

Стигма і дискримінація не повинні проявлятися у суспільстві, а тим паче в Церкві

Стигма та дискримінація не повинні проявлятися в суспільстві, а тим паче в Церкві. Церква – це місце любові, прийняття, співчуття та допомоги, а ніяк не осуду та відторгнення.

Тому команда Соціального служіння ПЦУ (ЕЛЕОС-УКРАЇНА) активно залучає представників різних конфесій та релігійних організацій до спільних регіональних зустрічей. В ході заходів розповідаємо про ВІЛ-інфекцію, особливості цього захворювання та шляхи його подолання. Простими словами розповідаємо про захворювання, щодо якого створено чи не найбільше міфів та стереотипів.

Під час круглого столу із духовенством ми пояснюємо чому важливо не дискримінувати людей, що живуть з ВІЛ. Також ми розповідаємо як з ними працювати та надаємо маршрут пацієнта. У разі звернення ВІЛ-інфікованого священник матиме всю інформацію та зможе направити в центри допомоги ВІЛ-інфікованим та сервісні організації. А там вже спеціалісти обстежать та призначать лікування.

Щоб залучити до співпраці велику кількість духовенства з різних конфесій тематичні зустрічі проводяться в різних куточках України.

Цього разу «Регіональна зустріч з представниками церков та РО для подолання стигми і дискримінації людей з ВІЛ» відбулася в Харкові. Захід благословив єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан. Участь в заході взяли представники Православної Церква України, мусульманів та протестантських церков.

“Щоб подолати нетолерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих я намагаюся, опираючись на власний професійний досвід, надати достовірну інформацію щодо захворювання ВІЛ/СНІД та роз’яснити права пацієнтів. Щоб Церква могла вплинути на подолання стигми і дискримінації осіб, які живуть з ВІЛ – потрібно підвищити експертизу представників релігійних спільнот в адвокації та різного роду комунікаціях. Тому на таких зустрічах я щей й навчаю підходам ефективної участі та зовнішньої і внутнішньої комунікації та як їх впроваджувати”, – розповідає Тарас Злиденний, священник ПЦУ Сумської єпархії та модератор зустрічі. До слова, Тарас Злиденний є ще й директором КНП СОР Обласного клінічного медичного центру соціально небезпечних захворювань.

Починаючи з весни цього року такі зустрічі вже відбулися в Сумах, Дніпрі та Полтаві. Щоразу на круглі столи доєднуються представинки різних конфесій та релігійних організацій, які готові протидіяти дискримінації людей, що хворіють ВІЛ-інфекцією.

Захід відбувся в рамках проєкту «Позитивна віра: активізація релігійних громад та організацій для подолання стигми і дискримінації людей з ВІЛ», який реалізовує Eleos-Ukraine за підтримки «100% життя» – Мережа ЛЖВ.