You are currently viewing Стигму і дискримінацію можна здолати

Стигму і дискримінацію можна здолати

Священник для своїх парафіян є лідером, якому довіряють і в якого обов’язково запитають поради в разі потреби. Віряни покладаються на мудрість священнослужителя та часто приходять до нього із життєвими питаннями і ситуаціями.

Хочемо згадати один випадок, який відбувся майже чотири роки тому в росії.

В одному з храмів священники відмовилися відспівувати жінку, яка мала ВІЛ та хворіла на туберкульоз.

Мама покійної попередньо домовилася про відспівування. Після прибуття в храм служителі церкви попросили надати довідку, щоб переконатися, що покійна не покінчила життя самогубством. Проте там виявилося, що в документі вказаний діагноз «СНІД» та інші супутні захворювання. У панахиді було відмовлено: представники церкви послалися на те, що «СНІД – це вірусна хвороба».

Звісно, що ані ВІЛ, ані туберкульоз не загрожують присутнім під час поховання людини. Адже ВІЛ не передається побутовим і повітряно-крапельним шляхом, а туберкульозна паличка, яка живе в тілі живої людини, гине разом із ним.

На жаль, люди, які живуть з ВІЛ, і досі зіштовхуються із стигмою і дискримінацією через свій діагноз. Недостатня поінформованість про соціально значущі захворювання спричиняють негативне ставлення до людей, які живуть з ВІЛ. Через це люди бояться проходити тестування, воліють не знати про свій ВІЛ-статус, а якщо і дізнаються – то не йдуть до спеціалістів, щоб покращити свій стан через лікування.

Тому команда соціального служіння продовжує регулярно проводити інформаційні зустрічі щодо ВІЛ із священниками, пасторами, вірянами храмів, військовослужбовцями, волонтерами гуманітарних хабів та працівниками шелтерів і притулків.

Ми віримо, що стигму і дискримінацію можна здолати.

Ми знаємо, що українські священники, незважаючи на соціальний статус людини та її проблеми, готові прийняти її такою якою вона є, готові простягнути руку допомоги, підтримати та обійняти.

Адже через обійми ВІЛ не передається.

Матеріал підготовлено в рамках проєкту «Мобілізація суспільства для подолання стигми, дискримінації та протидії насильству щодо людей з ВІЛ та представників КГ», який реалізує Eleos-Ukraine за підтримки «100% життя» – Мережа ЛЖВ