You are currently viewing У Івано-Франківську пройшов тренінг по паліативу

У Івано-Франківську пройшов тренінг по паліативу

Впродовж 26-28 жовтня у м. Івано-Франківськ проходив тренінг на тему: «Основи організації і надання паліативної допомоги».

У тренінгу взяли участь гості з Донецької, Луганської, Черкаської, Рівненської, Івано-Франківської та Київської областей: лікарі, представники центрів хоспісної допомоги, медичні капелани Української Православної Церкви Київського Патріархату, представники мережі «ЕЛЕОС-УКРАЇНА», юристи та громадські діячі.

Відкрив навчальний цикл ігумен Феогност (Бодоряк), намісник Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря, передаючи благословення від Митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа: «Паліативна допомога – це не лише медицина, але й залучення фахівців з різних галузей, які лікуються про невиліковно хворих. Надати таку допомогу можуть лише справжні фахівці. Це не стосується лише медиків, а і соціальної, духовної та психологічної допомоги!»

Під час тренінгу фахівцями Обласного клінічного центру паліативної допомоги у м. Івано-Франківськ було висвітлено низку проблемних питань, які виникають у лікарів та медичних сестер при наданні паліативної допомоги, а також було розглянуто питання духовної опіки та психологічної підтримки пацієнтів та їх близьких.

Священнослужителі вказали, що тренінг допоміг зрозуміти, як правильно спілкуватися з паліативними пацієнтами, як повернути жагу до життя їм та рідним.

А лікарі особливо відзначали корисною розмову – пряме включення по Skype із Лінчевським Олександром, заступником Міністра охорони здоров’я України. Під час бесіди лікарі задавали пану Олександру питання щодо медичної реформи, та наслідків відносно паліативної допомоги.

Окрім лекцій, гості відвідали Центр виїзної паліативної допомоги та Обласний клінічний центр паліативної допомоги у м. Івано-Франківськ, де безпосередньо спілкувалися з клієнтами та працівниками закладу. Священнослужитель УПЦ КП Перетятько  Роман відзначив: «Умови в центрі справили на мене враження: неймовірна чистота, приємний запах, а головне – відношення персоналу до людей заслуговують на особливу повагу!»

По завершенню навчальної програми відбулося урочисте посвячення кожного учасника до членів паліативної допомоги шляхом традиційного миття рук як символу очищення душі і тіла для допомоги паліативним пацієнтам. Після цього всім було вручено особливі сертифікати за участь у трьохденному тренінгу.

Голову «ЕЛЕОС-УКРАЇНА» протоієрея

Сергія Дмитрієва також було нагороджено спеціальною відзнакою за розвиток паліативної допомоги із статуеткою «Ангел свободи».

Всі учасники були задоволені організацією заходу, а також висловлювали щирі слова подяки за нові знання та отриманий досвід організаторам та фахівцям Обласного клінічного центру паліативної допомоги у м. Івано-Франківськ.

Тренінг відбувся в рамках проекту МФ «Відродження» та за підтримки БФ «Мати Тере

за».

Залишити відповідь