Повномасштабна війна, природні катаклізми у світі, брак ресурсів та підвищення цін та продукти – впливають на ситуацію із соціально значущими захворюваннями та на суспільне здоров’я загалом.
Часто люди, переїхавши в інше місто чи село, зіштовхнувшись із новими труднощами та викликами, переривають прийом АРВ-терапії.
Їм соромно звернутися до лікаря і сказати, що в них ВІЛ. Вони бояться, що на новому місці проживання їм знову доведеться відстоювати себе і відвойовувати своє місце під сонцем.
Адже не так просто почати жити заново, особливо якщо ти ВІЛ-інфікований.
Проте переривання терапії завдає шкоди як самому ВІЛ-інфікованому так і його/її близьким.
Тому, щоб підвищити в суспільстві розуміння щодо соціально значущих захворювань, щоб засвідчити ВІЛ-інфікованим свою готовність допомогти і підтримати – священники Православної Церкви України продовжують проводити інформаційні зустрічі в центрі допомоги ВПО.
В Одесі священник Дмитро Краснобаєв розповідає вимушеним переселенцям про шляхи зараження, про основні правила безпеки та про те, що навіть якщо хтось і є ВІЛ-інфікованим – то це не привід відкидати його із суспільства.
Дякуємо отцю Дмитрові Краснобаєву, що навіть в такий непростий час продовжує дбати про людей, їхнє здоров’я та безпеку!
Інформаційні зустрічі проводять в рамках проєкту «Віра за життя: мобілізація релігійних громад та організацій для подолання стигми і дискримінації людей, які живуть з ВІЛ та представників КГ», який впроваджує Елеос-Україна завдяки підтримці «100% життя» – Мережа ЛЖВ»