You are currently viewing В Сумах священнослужителі долатимуть стигму та дискримінацію осіб, які живуть з ВІЛ

В Сумах священнослужителі долатимуть стигму та дискримінацію осіб, які живуть з ВІЛ

Від учора команда проєкту щодо ВІЛ/СНІДу розпочала ряд регіональних зустрічей з представниками церков по всій Україні!Знаєте яка мета цього?

Щоб посилити спроможність релігійних представників адвокатувати подолання стигми і дискримінації осіб, які живуть з ВІЛ. Адже стигма і дискримінація є істотними бар’єрами до тестування на наявність ВІЛ-інфекції та, в подальшому, при потребі, лікування.

Тому у Сумах, відбувся захід, який зібрав учасників, щоб попрацювати над наступними питаннями:

  • Стратегія церков і релігійних організацій у сфері громадського здоров’я та протидії ВІЛ – інфекції/СНІДу
  • що таке ВІЛ/СНІД сьогодні та які особливості даного захворювання
  • як стигма і дискримінація впливає на хворобу та що у такому випадку можуть зробити представники релігійних організацій
  • ведення людей, які живуть з ВІЛ/СНІД: чому це важливо.

Також директор КНП СОР Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворюваньTaras Zlydennyi презентував роботу закладу загалом та зокрема

  • відділення питань профілактики і боротьби зі СНІДом,
  • кабінетів ЗПТ та зниження шкоди і
  • цілодобового телефону «Довіра».

Учасники зустрічі ділилися власним досвідом та задавали питання щодо роботи священнослужителів у сфері ВІЛ/СНІДу та ЛЖВ. Ми впевнені, що Церква спроможна знизити рівень стигматизації та дискримінації людей з ВІЛ-інфекцією. Адже, несучи любов та милосердя, священнослужителі, перш за все, бачать перед собою людину – творіння Бога. Жодні проблеми та характеристики людини не можуть бути перепоною для того, щоб отримати допомогу та підтримку у складний період життя.

Проєкт «Позитивна віра: активізація релігійних громад та організацій для подолання стигми і дискримінації людей з ВІЛ» впроваджується Eleos-Ukraine за підтримки «100% життя» – Мережа ЛЖВ.