You are currently viewing Військовий конфлікт і паліативна допомога – досвід ЕЛЕОС на конференції у Харкові

Військовий конфлікт і паліативна допомога – досвід ЕЛЕОС на конференції у Харкові

ЕЛЕОС-УКРАЇНА поділилася унікальним досвідом з догляду паліативних хворих на Всеукраїнській конференції «Паліативна допомога в Україні: філософські, етичні, психологічні та духовні аспекти». Головною метою заходу став обмін досвідом у сфері роботи з супроводу паліативних пацієнтів та покращення рівня якості хоспісної допомоги. Конференція проходила у м. Харків 14-15 червня і зібрала лікарів, науковців, священнослужителів різних віросповідань, урядовців з усієї України, а також міжнародних фахівців.

Медичне капеланство та соціальне служіння в нашій Церкві представили 15 учасників. Відповідно до досвіду роботи було представлено 3 доповіді із досвіду паліативної допомоги, боротьби ЕЛЕОС-УКРАЇНА за знеболення і механізмах роботи з паліативними хворими на прифронтових і окупованих територіях:

Голова Синодального відділу соціального служіння та благодійності УПЦ КП ЕЛЕОС-УКРАЇНА, керуючий Донецькою єпархією, архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій Горобцов. «Досвід паліативної допомоги УПЦ КП. Хоспіс “Будинок Милосердя” – 17 років соціального служіння (с. Греково-Олександрівка Донецька обл.)».

Заступник Голови Синодального відділу соціального служіння та благодійності ЕЛЕОС-УКРАЇНА, виконавчий секретар Комісії соціального служіння ВРЦіРО протоієрей Сергій Дмитрієв. «Роль Церков та релігійних організацій у наданні паліативної допомоги. Доступ до знеболення як необхідний компонент опіки».

Координатор регіонального розвитку та моніторингу Олександра Ашрапова ЕЛЕОС-УКРАЇНА.Супровід паліативних пацієнтів у зоні АТО і на неконтрольованих територіях Донецької, Луганської областей (Практичний досвід Відділу соціального служіння УПЦ КП ЕЛЕОС-УКРАЇНА, проект «Рука допомоги»)”.

Захід відбувся за ініціативи ГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” з благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Харківської ОДА, Харківської міської ради, Харківського національного медичного університету, Харківської медичної академії післядипломної освіти, Національного фармацевтичного університету, Харківської єпархії УПЦ КП.

ЕЛЕОС-УКРАЇНА дякує організаторам та учасникам конференції за роботу, нові знайомства та цікавий досвід. Сподіваємося, що наші напрацювання будуть корисними і стануть у пригоді усім, хто працює у сфері соціального служіння, охорони здоров’я та допомагає людям.

 

Залишити відповідь