Днями вулицею Дніпра перехожі спостерігали досить дивне дійство, яке зацікавило людей. Священнослужителі різних кофесій стояли в колі спинами досередини, а всередині знаходився звичайний чоловік. Це абияк зацікавило людей – тому ми вирішили написати про це детальніше.
Команда Елеос-Україна впродовж року реалзіовувала проєкт «Позитивна віра», метою якого є залучити представників релігійних спільнот до подолання стигми і дискримінації людей, що живуть з ВІЛ.
Діяльність проєкту поширюється на територію всієї України. Проте слід відзначити, що найактивнішими виявилися мешканці міста Дніпра. Саме вони взялися за реалізацію ідеї про створення так званої підтримки для ВІЛ-інфікованих.
Після того, як в Дніпрі відбувся регіональний круглий стіл проекту “Позитивна віра”, лідери релігійних організацій області почали активно долучатися до питання протидії стигми та дискримінації людей, що живуть з ВІЛ.
У вересні духовенство різних конфесій відвідали презентацію посібника “ВІЛ: віра, толерантність, надія”, а наприкінці року вже ініціювали створення відеоролика на підтримку ВІЛ-інфікованих людей.
“Ми усією командою довго думали, яким має бути цей відеоряд. Які меседжі дати суспільству, щоб це було не банально, зрозуміло і щиро, – розповідає координаторка проєкту «Позитивна Віра» Наталія Гейман, – і вирішили, що текст отця Дмитра Поворотного про те, що ВІЛ – це хвороба людини, підходить найкраще. Трохи його скоротили, залишили основні посили, дещо змінили і на виході мали важливі для кожної людини слова: «Кожна хвороба – це нагода, щоб сталося Боже чудо, щоб ми самі зробили чудо: прийняли, підтримали, допомогли”.
До слова, Дмитро Поворотний – священник Православної Церкви України, капелан, вважає що головною проблемою в подолання ВІЛ є те, що мало хто думає, що може захворіти на цю хворобу.
«Головний аргумент більшості, що «ВІЛ- це не про мене!» Але насправді це не так! Якщо ти людина, тоді ВІЛ- це те, що стосується тебе! Бо ВІЛ- це хвороба людей!”
Саме ця теза є головною у відео, навколо якої будувався сюжет.
До акторського складу ввійшли представники мусульманської громади Дніпра, римо-католицький та священник УПЦ, а також пастор однієї з харизматичних церков міста і капелан ПЦУ. Наталія розповідає, що із тими, хто буде зніматися у ролику визчначилися відразу:
«Чому такий склад? Бо ці священнослужителі працюють з ВІЛ-інфікованими. Хтось більше, хтось менше, але кожному з них не байдуже це питання. Ще у відеоролику знявся і чоловік, який має відкритий ВІЛ-статус вже 16 років. Саме його запросив на зйомки пастор Володимир Іванов. Тому склалося усе в один потужний, гармонійний відеоряд».
За зйомку, підбір світла, музики та монтування відео взялися талановиті волонтери. Це свідчить про те, що ВІЛ-інфекцію долати готові не тільки медики, а й релігійні організації та творча молодь. Адже зрозуміло, що ВІЛ – це вже не тільки хвороба неблагополучних верств населення. Соціально значуще захворювання поширюється серед успілшних бізнесменів, вчителів, лікарів та звичайних українців. Тому важливо, щоб суспільство володіло правильною інформацією про ВІЛ/СНІД та стало більш толерантним до ВІЛ-позитивних людей.
Прем’єру ролика «ВІЛ-це хвороба людини» показали під час Міжнародної міжконфесійної конференції «Позитивна віра».
Дивіться відео та поширюйте його серед знайомих та друзів, адже тільки разом ми зможемо здолати хворобу людства.
Eleos-Ukraine здійснює проєкт «Позитивна віра: активізація релігійних громад та організацій для подолання стигми і дискримінації людей з ВІЛ» за підтримки «100% життя» – Мережа ЛЖВ