Священники, монахи, монахині та майбутні священнослужителі повинні розумітися на різного роду питаннях. Особливо це стосується таких тем, які вважаються табуйованими, непопулярними у суспільстві.
Однією із таких тем є ВІЛ-інфекція та люди, які живуть із ВІЛ.
Ще чимало пройде часу, коли люди зрозуміють, що ВІЛ – це не вирок. Зараз потрібно докладати достатньо зусиль, щоб, коли зачіпаєш тему ВІЛ, люди не розверталися і не казали, що це їх не стосується. Потрібно, аби суспільство розуміло:
Якщо ти живеш серед людей, користуєшся послугами медичних закладів, салонів краси, і просто ведеш звичайний образ життя – то ВІЛ стосується й тебе.
Неможливо точно передбачити коли і де доведеться зіштовхнутися із цією хворобою. Але важливо точно знати що слід робити, коли це станеться, куди йти за допомогою та як далі з цим жити.
Через те, що тема ВІЛ є стигматизована та дискримінована, люди, які набули це захворювання намагаються злитися із світом і нічого не робити для того, щоб полегшити своє становище. Проте вони точно могли б прийти до священників за порадою, якби знали, що в церкві їх зрозуміють та допоможуть. А священник, в свою чергу, міг би направити людину у відповідні медичні установи та сервісні організації, де можна було б пройти тестування та за потреби – й необхідне лікування.
А поки, щоб досягнути толерантності до людей з ВІЛ та знизити рівень стигми і дискримінації щодо них, наша команда проєкту проводить інформаційні зустрічі з релігіними спільнотами. Адже там, де прославляють Бога та намагаються Його наслідувати в абсолютній любові до кожної людини – повинні розуміти, що ВІЛ – це лише хвороба. Хвороба, яка піддається лікуванню, та з якою людина може повноцінно жити, не наражаючи інших на небезпеку.
Капелан Дмитро Поворотний та координаторка проєкту “Позитивна віра” Наталія Гейман відвідали Свято-Благовіщенський жіночий монастир на Дніпропетровщині. Вони розповіли мешканцям обителі необхідну інформацію про ВІЛ/СНІД, яку повинна знати кожна людина.
Матеріал підготовлено в рамках проєкту «Мобілізація суспільства для подолання стигми, дискримінації та протидії насильству щодо людей з ВІЛ та представників КГ», який реалізує Eleos-Ukraine за підтримки «100% життя» – Мережа ЛЖВ