You are currently viewing Вселенський Патріарх та Митрополит Епіфаній зустрілися з  українськими дітьми

Вселенський Патріарх та Митрополит Епіфаній зустрілися з українськими дітьми

20 серпня 2021 року ввечері до Києва прибув Вселенський Патріарх Варфоломій.

Вважаємо, що це історична мить, адже Вселенський Патріарх відвідує нашу Помісну Церкву, як Автокефальну, самостійну Церкву-Дочку. вперше. 

Після численних зустрічей та прийомів, після соборної Божественної літургії на території собору Святої Софії в м. Києві,  Всесвятійший Вселенський Патріарх Варфоломій та Блаженнійший Митрополит Епіфаній поспілкувалися з маленькими українцями в Київській православній богословській академії.

На прийом були запрошені діти військовослужбовців, полеглих захисників України, учасників АТО, діти-сироти, діти з інвалідністю, діти кримських татар-переселенців та малеча із непростою власною історіє. 

Вселенський Патріарх звернувся до дітей загиблих захисників зі словами:

“Дуже страшно втратити батьків у війні, але ви можете бути гордими з того, що вони подарували вам світле майбутнє в незалежній, вільній країні”.

Також Патріарх Варфоломій побажав і діткам, і їхнім рідним та опікунам сили і наснаги продовжувати відстоювати ті ідеали, за які боролися їхні батьки. Також він закликав дорослих молитися за дітей і дарувати їм всю свою любов.   

Блаженнійший Митрополит Епіфаній подякував Вселенському Патріарху за те, що він знайшов можливість зустрітися з дітьми та їхніми батьками і зазначив:

«Ми шануємо наших новітніх героїв і виявляємо свою любов до них через молитву. Бо всі ми душею створені безсмертними, і саме через молитву ми відчуваємо зв’язок із тими, кого тілесно вже немає серед нас, і так проявляємо свою любов до них».

Наприкінці гості отримали благословення Вселенського Патріарха Варфоломія і Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, а на згадку про зустріч їм були подаровані пам’ятні подарунки та іконки.

До зустрічі також доєдналися Голова Синодального управління соціального служіння Православної Церква України Сергій Горобцов та Голова Правління “Eleos-Ukraine” Сергій Дмитрієв, які брали участь в її організації.