You are currently viewing Заради Миру та Єднання. Прес-конференція стосовно Автопоїзду на Сході

Заради Миру та Єднання. Прес-конференція стосовно Автопоїзду на Сході

Сьогодні, 11 листопада, в Кризовому медіа-центрі презентували другий Автопоїзд Миру та Єднання, що рушить 20 містами Сходу вже незабаром. Його організовує Відділ соціального служіння УПЦ Київського патріархату спільно з ГО «Донбас SOS» за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Відродження». Подібний захід має на меті затвердження єдності в зоні АТО, а також моніторинг ситуації та активізацію допомоги на місцях.

«Ми маємо на меті провести круглі столи та спільні молитви, щоб почути кожне місто. Всього автопоїзд відвідає 20 населених пунктів в зоні АТО, щоб почути про потреби мешканців та скоординувати волонтерів й представників української влади. Ми хочемо показати, що релігійні конфесії діють разом і в цьому полягає їхня сила. Те, що ми українці, нас єднає, не зважаючи на різноманіття», – розповів організатор акції, директор громадської організації «Elios-Милість» о. Сергій Дмитрієв.

Автопоїзд Миру та Єднання отримав підтримку з боку УГКЦ та Благодійної організації «Карітас України», запевнив її віце-президент о. Андрій Нагірняк: «Ми радо підтримуємо цю ініціативу вже вдруге, перший раз ми рушили з подібною місією південними містами. Кожного разу мені згадуються слова св.. Августина про те, що головним для нас лишається єдність, а всім керує любов і цей Автопоїзд – наш конкретний вияв любові».

Варто додати, що акція буде не лише просвітницькою, а й частково гуманітарною – разом з активістами на Схід будуть відправлені необхідні речі для місцевих мешканців та дітей з будинків сімейного типу. «Наше завдання сьогодні – стати поруч з усіма. Сьогодні, коли люди не мають відповідей на багато питань, Церква може їх надати. Наша відповідь полягає в єдності, як для церков, так і для всієї України», – додав голова соціального відділу Союзу церков християн віри євангельської Рустам Фатуллаєв.

Автопоїзд активно підтримує і громадський сектор, зокрема в обличчі голови Всеукраїнського комітету «Наступ» Руслана Секели. За його словами, він тільки повернувся з Дебальцево і бачив, що люди в більшості навіть не виходять на вулиці: «Ми маємо показати, що їх не покинули і про них пам’ятають. Ми всі робимо те, що в наших силах, але подібні ініціативи даватимуть ширше розуміння того, що Донбас – це частина України. Вчора нам передали допомогу від церков Клівленда, США – вона також попрямує в зону АТО».

Про важливість гуманітарного й соціального діалогу зазначила у координатор громадської організації «Донбас СОС» Марина Люта. Вона, зокрема, представляє перших волонтерів, які переїхали зі Сходу, розпочавши активну допомогу своєму рідному регіону вже зі столиці. На її думку, в Донбасі вже почалась хвиля пост окупаційних моментів, коли у людей з’являється невіра в проукраїнський розвиток подій. Тому майбутній Автопоїзд матиме на меті не лише побудову діалогу, а й моніторинг теперешньої ситуації разом з практичними рекомендаціями щодо діяльності волонтерів на місцях.

Представниками мистецької гілки під час ініціативи будуть музиканти українського гурту «НЕМО», які виступатимуть у містах та перед військовими, співаючи патріотичних пісень. «Наша роль – це роль такого собі пластиліну, який скріплятиме результати Автопоїзду та посилюватиме єдність між усіма», – додав Анатолій Іванюк.

Разом з волонтерами та священика з Автопоїздом рушать і представники Самооборони Майдану, яких на прес-конференції представляв Роман Орищенко, заступник Андрія Парубія: «Однозначно, що Донбас є нашою територією і ми ще раз про це скажемо. Ми рушаємо з автобусами, щоб забезпечити захист учасникам та підтримати таку ініціативу».

Нагадаємо, що Автопоїзд Миру та Єднання стартує 14 листопада з Маріуполя та повернеться у Києві 24 листопада. За цей час учасники відвідають 20 міст на Сході України, пронесуть послання миру та єдності у кожен населений пункт.

Залишити відповідь