You are currently viewing 100 днів добра від соціального служіння ПЦУ

100 днів добра від соціального служіння ПЦУ

100 днів минуло відтоді як російська армія розпочала війну проти українців.

Понад 6 млн. українців виїхали з України через військові дії. Понад 14 мільйонів – переїхали в більш безпечніші регіони. Понад 1 мільйон – голодні, без води, без медичного забезпечення та з маленьким вогником надії вижити в цих нелюдських умовах.

Громадське суспільство, волонтери, звичайні робітники, бізнесмени та різного роду спеціалісти роблять те, що вони вміють: рятують життя, евакуюють, лікують, розвозять необхідні речі та їжу, допомагають військовим із медикаментами та ще багато чого іншого.

Синодальне Управління соціального служіння ПЦУ також включене в боротьбу за вільну та незалежну Україну. Щодня в різних куточках нашої країни ми творимо добро для переселенців, військовослужбовців, жінок та матерів з дітьми, які зазнали домашнього насильства, людей з інвалідністю та інших людей, які в біді.

Наша команда об’єднана однією метою – нагодувати, одягнути та захистити.

Гуманітарна допомога людям в біді

Завдяки співпраці із благодійними організаціями та фондами Мережа «Елеос-Україна» зуміла залучити підтримку із різних країн світу, серед яких Румунія, Німеччина, Польща, Литва, Великобританія, Словаччина, Фінляндія, Південна Корея, США, Канада, Австрія, Латвія, Естонія, Японія, Данія та інші.

Благодійна допомога, яка надходить від закордонних друзів до Києва розподіляється згідно запитів до регіональних осередків та роздається безпосередньо в місті Київ для внутрішньо переміщених осіб та людей, які в біді. Також організація разом із волонтерами здійснює підтримку військових шпиталів

За період із березня по травень центральним офісом в м.Київ було отримано та передано понад 100 тон гуманітарної допомоги. Переважна більшість вантажів це одяг, їжа, засоби особистої гігієни, медикаменти та медобладнання.

Зокрема від румунських друзів було отримано кілька багатотонних вантажів із ліками та медобладнанням. Медикаменти були розподілені за запитами та відправлені у госпіталі в Київ, Кременчук, Дніпро, на Волинь та у військові мобільні шпиталі на передову.

Польська організація в Любліні «Центр Волонтерства» надіслала 40 тон гуманітарної допомоги із продуктами харчування та засобами особистої гігієни, в тому числі дитяче харчування, підгузки тощо.

Німецька волонтерська організація Johanniter-Weihnachtstrucker  підтримували українців багатотонними вантажівками, в яких були продукти харчування та питана вода, засоби особистої гігієни та продукти для дітей.

Впродовж квітня були здійснені благодійні маршрути у важкодоступні села Київщини та Чернігівщини, які були звільнені від окупації. Через військові дії місцяни залишилися без засобів для існування та потребували їжі, постільної білизни, засобів особистої гігієни, медикаментів та товарів для дітей. 

Також для людей, які мають потребу в ліках Eleos-Ukraine спільно із компаніїєю Delta Medical роздали понад 1000 наборів необхідних медикаментів. До наборів увійшли препарати проти застуди та кашлю, ліки від розладів шлунку та кишківника, від головного, зубного, м’язово-суглобного та іншого виду болю, а ще вітаміни для зміцнення імунітету та інше.

Окрім гуманітарної місії, Мережа «Елеос-Україна» впроваджує проєкти, які покликані допомогти людям, які опинилися в біді.

Команад організації змогла переформатувати діяльність проєктів під виклики сьогодення та започаткувати нові знайомства і партнерства для надання необхідної підтримки людям, які постраждали від російської агресії.

Там чином були здійснені робочі візити партнерів із США та Німеччини, під час яких Голова Правління, програмна та фінансова директорки пройшли моніторингові оцінювання та безпосередньо презентували роботу організації в гуманітарній та проєтній сферах.

Евакуація мирного населення

Із початком повномасштабного вторгнення російських військ в Україну Мережа «Елеос-Україна» розпочала евакуацію населення із Києва та Київської області. Проте, коли допомоги у переїзді почали потребувати мирні жителі з інших регіонів України – потужності були розподілені відповідно запитів.

Впродовж періоду з березня по травень водіями евакуаційних маршрутів Мережі було евакуйовано понад 3000 осіб із Харківської, Запорізької, Донецької, Луганської та Херсонської областей.

Люди, що тікають від війни їдуть до Дніпра, отримують допомогу в хабі «Доброго ранку, ми з Маріуполя», а далі обирають маршрут, де вони знайдуть більшу безпеку. Також деякі евакуаційні маршрути їдуть в західні регіони України, зокрема в Закарпатську область. Евакуація відбувається щодня на безоплатній основі.

Можливість допомогти людям врятуватися від ворожих куль та неминучої загрози життю надали Міжнародний фонд «Відродження», Фонд миру і розвитку та Фонд Єжи Годройця.

https://www.facebook.com/eleos.ukraine/posts/3250862888476701

Захист жінок та матерів з дітьми від домашнього насильства

Шелтер святої Ольги, за збігом обставин, розташований в Бучанському районі, що стало причиною обов’язкової евакуації мешканців та персоналу шелтеру в більш безпечні місця.

Проте, незважаючи на своє близьке розташування до багатостраждальних міст Бучі та Гостомеля, притулок залишився практично цілим та неушкодженим. І одним із основних завдань, яке стоїть перед командою – це відновити роботу притулку та продовжити допомагати жінкам і матерям з дітьми, які зазнали домашнього насильства.

Вже влітку ми сподіваємося знову відкрити двері для захисту жінок, які потребують захисту та комплексної підтримки. Ми шукаємо кошти, аби закупити необхідне обладнання, меблі, побутову техніку та інші необхідні речі.

На разі психологи Шелтеру святої Ольги проводять щосуботи та щонеділі онлайн-групи підтримки для дорослих, які потребують психологічної допомоги через наслідки військової агресії. А також Соціальне підприємництво «Вільна нитка» розпочало пошиття  одягу та інших важливих частин спорядження для захисників України.

Окрім того ЕЛЕОС-УКРАЇНА, в рамках проєкту «Громада без насильства», придбала та передала Київському міському пологовому будинку №1 автономний автоклав для мобільної стерилізації інструментів та необхідні медикаменти.

https://www.facebook.com/eleos.ukraine/posts/3202655426630781

Також команда проєкту разом із фахівцями здійснює онлайн навчання та підтримку для команди Мережі задля підвищення спроможності персоналу в тематиці подолання домашнього та гендерно зумовленого насильства.

Допомога людям, що постраждали від бойових дій.

Активні бойові дії на східному та північному напрямку України змушують все більше сімей покидати свої домівки та шукати притулку там, де немає неминучої загрози здоров’ю та життю. Люди тікають до західних областей та намагаються знайти для своїх родин житло, роботу та спокій для своїх дітей.

Саме тому, щоб допомогти людям, які в біді впоратися із теперішніми викликами Мережа«Елеос-Україна» відкриває 3 шелтери для тимчасово переміщених осіб. Це будуть безпечні місця із комфортними умовами для тимчасового (до 3-х місяців) проживання. Понад 100 людей зможуть прийняти притулки на Івано-Франківщині, Буковині та Рівненщині. Це стало можливим завдяки підтримці Мережі «100% життя».

На даний момент ремонтні роботи на етапі завершення та подекуди вже закуплені меблі. Персонал майбутніх прихистків проходить спеціальне навчання аби надання комплексу соціальних послуг для клієнтів здійснювалося на високому рівні.

До слова, в шелтерах фахівці надаватимуть психологічну, соціальну, юридичну та інші види допомоги, шляхом перенаправлення в інші необхідні структури, як наприклад, медичні заклади чи заклади розвитку і освіти для дітей.

Більше про один із шелтерів тут

https://www.facebook.com/eleos.ukraine/posts/3251720715057585

Окрім притулків, які вже практично готові до відкриття, “Елеос-Україна” взялася створювати ще два шелтери в Мамаївській ОТГ Чернівецької області.

Зважаючи на те, що до громади, кількість населення якої становить 20 тисяч, прибуло 2500 переселенців, потреба в тимчасовому проживанні є надто великою. Тому завдяки підтримці міжнародних фондів ми розпочали створення притулку для 100 осіб. Це буде чудове місце із домашнім комфортом, де діти зможуть бавитися, навчатися, а батьки – віднайти сили для реалізації своїх мрій та планів на життя.

Переселенці зможуть проживати в шелтері від 3 до 6 місяців та отримувати соціально-психологічний супровід, допомогу в працевлаштуванні, освіті, забезпечення доступу до відповідних юридичних, медичних та інших послуг, які будуть необхідні, враховуючи потреби кожної окремої жінки та її дитини.

Про початок ремонтних робіт в одному із приміщень вже украдена угода із Головою Мамаївської ТГ Наталею Катрюк.

Реалізація проєкту стала можливою завдяки підтримці Міжнародного Фонду «Відродження» та  International Orthodox Christian Charities (IOCC).

https://www.facebook.com/eleos.ukraine/posts/3248400895389567

Паралельно із створенням шелтерів для людей, які втратили домівку через російську агресію, ми впроваджуємо проєкт із супроводу щодо допомоги постраждалим від сексуального насилля з боку російської армії жінкам в Україні «Поруч з тобою».

В рамках цього проєкту ми ремонтуємо та облаштовуємо (створюємо більш затишні домашні умови в палатах лікарні) гінекологічне відділення Івано-Франківського перинатального центру, де будуть проходити медичне лікування постраждалі жінки. Також відкриваємо реабілітаційний шелтер, де будуть тимчасово проживати та проходити психологічну реабілітацію постраждалі від сексуального насилля. В шелтері мешканки отримають психологічну підтримку, гуманітарну допомогу, а також необхідний соціальний супровід.

Подолання стигми і дискримінації людей, що живуть з ВІЛ

Через військову агресію, кількість жертв та численні травмування, ризик заразитися ВІЛ/СНІДом значно зріс. Переселенці зіштовхнулися не тільки із проблемами пошуку нового житла та місця роботи, а й з адаптацією до нових умов проживання, пошуком необхідних ліків та центрів надання соціальних послуг та з страхом перед стигматизацією та дискримінаціє щодо своїх захворювань.

Щоб допомогти справитися із новими викликами команда проєкту «Позитивна віра» взялася реалізовувати низку дій:

  • здійснення адвокаційної роботи щодо ВІЛ в місті Дніпро та області, оскільки даний регіон є приймаючою стороною для переселенців зі східних областей
  • проведення інформаційних зустрічей з парафіянами щодо ВІЛ/СНІД, які приймають до себе переселенців
  • проведення інформаційних зустрічей щодо питань ВІЛ/СНІДу із військовими
  • створення центру безкоштовного анонімного тестування на ВІЛ в хабі «Доброго ранку, ми з Маріуполя», де кожний бажаючий може пройти швидке тестування та у разі потреби отримати соціальну допомогу.

https://www.facebook.com/eleos.ukraine/posts/3247589625470694

“ЕЛЕОС-УКРАЇНА” в регіонах

 “Елеос-Дніпро” та “Елеос-Маріуполь”

Із початком повномасштабного вторгнення організація «Елеос-Донецьк», яка знаходилася в м. Маріуполь змушена була евакуюватися.

Команда приїхала в місто Дніпро та, об’єднавшись із «Елеос-Дніпро», розпочали допомагати переселенцям із Маріуполя та інших східних регіонів, де точаться бої. Однодумці та волонтери створили  гуманітарний хаб «Доброго раку, ми з Маріуполя», який щодня працює для того, щоб надати різносторонню підтримку людям в біді.

За квітень-травень місяць в Хабі допомогу отримали понад 75 тисяч переселенців та понад 5000 військовослужбовців.

До прикладу, тільки в квітні місяці було надано наступні послуги:

  • Гаряче харчування – 4300 порцій
  • Продукти харчування 10 800 наборів
  • Засоби особистої гігієни – 9300 наборів
  • Одяг – для 8100 сімей
  • Постільна білизна – 7000 одиниць
  • Медикаменти та медичні обладнання – 5000 наборів
  • Проживання – для 150 сімей
  • Психологічна підтримка – 150 послуг

Щодня з гуманітарного хабу відправляється 2-3 автівки в гарячі точки, де люди не виїхали з різних причин (це Рубіжне, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Краматорськ, Сіверськ, Барвінкове, Харківська обл. тощо). Також щодня завантажується авто для допомоги військовим, серед якої продукти харчування, медикаменти та медобладнання, питна вода та інше.

За час повномасштабного вторгнення було отримано, розвантажено та роздано понад 900 тон гуманітарної допомоги, серед якої їжа, засоби особистої гігієни, одяг, комплекти постільної білизни, медикаменти тощо.

Також було надано матеріальну підтримку для переселенців з Маріуполя, в розмірі понад 200 000 гривень.

Окрім злагодженої роботи в гуманітарному хабі, соціальне служіння “Елеос-Дніпро ” здійснюється безпосередньо в місті Дніпро та в місті Кам’янське.

Наталія Гейман, координаторка проєктів в «Елеос-Дніпро», опікується військовослужбовцями та сім’ями, в яких виховуються діти з інвалідністю. Завдяки Caritas Archidiecezji Warszawskiej їм було передано гуманітрану допомогу, серед якої продукти харчування, засоби догляду та особистої гігієни.

На базі Храму святого Спиридона Тримифунтського протоієрей Сергій Крамаренко  надає гуманітарну допомогу потребуючим, здійснює необхідні закупівлі для військовослужбовців, щосуботи годує безпритульних на околицях міста Дніпра та відвідує онкопацієнтів у дитячому обласному онкоцентрі.

Завдяки пожертвам небайдужих людей до лікарні ім. Мечникова вдалося передати препарат Нутріфлекс на суму 498 тисяч гривень. А з допомогою румунських партнерів  у пологовий будинок було надано 1,5 тони підгузків та роздано 560 наборів з дитячим харчуванням та засобами гігієни для матусь і дітей-переселенців.

Також до 8 лікарні в місті Дніпро передали близько 800 флаконів  зондового харчування. А безкоштовними благодійними гарячими обідами нагодовано понад 1400 осіб. Зокрема, в травні, було надано гуманітарну допомогу у вигляді одягу, дитячого харчування, підгузків для 1209 дітей внутрішньо переміщених сімей.

В місті Кам’янське Феодосій Алісов організовує допомогу для військових та людей, що залишаються на територіях, де ведуться бойові дії. Разом із небайдужими священник годує безпритульних та малозабезпечених людей, надає підтримку потребуючим продуктовими наборами, одягом та здійснює служіння в спеціалізованій школі МРІЯ. Таким чином за період з березня по травень гаряче харчування отримало понад 1000 безхатьок та людей в біді.

«Елеос-Костянтинівка»

Регіональна організація в місті Костянтинівка надає підтримку малозабезпеченим, багатодітним та безхатькам. Але основними отримувачами допомоги в теперішній час є вимушені переселенці та військовослужбовці.

Завдяки благодійним фондам та організаціям в період з березня по травень вдалося залучити понад 170 тисяч гривень, які були витрачені на закупівлю продуктів та гігієнічних товарів, в тому числі товарів для дітей в місті Дніпро.

Окрім того в Костянтинівку надійшов благодійний вантаж із 400 кг продуктами харчування та 1 тоною засобів особистої гігієни, одягу та ліків.

Вся допомога фасується при Свято-Стрітенському храмі в м. Костянтинівка та роздається потребуючим. Люди можуть отримати харчування, в тому числі дитяче, одяг та іншу гуманітарну допомогу.

Щосуботи при Храмі комплексне гаряче харчування отримують малозабезпечені та безпритульні люди.

Загалом за період повномасштабного вторгнення було нагодовано гарячими обідами понад 5 тисячу людей, близько 15 тисяч осіб отримали підтримку дитячим харчуванням, гігієною, одягом та іншими дитячими товарами, а понад 10 000 продуктових наборів роздано сім’ям, які постраждали від російської агресії.

90 000 гривень було направлено на закупівлю для військових генераторів, бронежилетів, турнікетів, тактичного літнього взуття, футболок, спідньої білизни, шкарпеток, їжі та води.  Було також передано ліки, ковдри, подушки, спальники, засоби особистої гігієни тощо. Витрати на паливо склали близько 12000 гривень.

Більше деталей про соціальне служіння в місті Костянтинівка знаходьте на особистій сторінці засновника «Елеос-Костянтинівка» – протоієрея Костянтина Кузнєцова –

https://www.facebook.com/protoiereykonstantin.kuznetsov

«Елеос-Волинь»

Новостворений осередок Мережі направду став іще одним форпостом в західній частині України.

Волонтери організації невтомно трудяться аби надати підтримку всім людями, які постраждали від російської агресії та іншим потребуючим.

Регіональний осередок на Волині допомагає

  • внутрішньо переміщеним особам продуктами, засобами гігієни, одягом, постільною білизною та медикаментами та солодощами для дітей
  • військовослужбовцям: продукти харчування, засоби гігієни, одяг/білизна, спальники/каремати, медикаменти, психологічна підтримка.
  • самотнім та важкохворим людям: продукти харчування, засоби гігієни та медикаменти/медичні обладнання.
  • пораненим військовим: медичні обладнання для центру реабілітаціі УБД

Окрім гуманітарного напрямку, команда «Елеос-Волинь», серед яких є й психологи, організували:

  • групи арт-терапії для дітей та дорослих
  • групи духовно-психологічної підтримки (онлайн-зустрічі)

Впродовж часу з березня по травень команда організації прийняла та розподілила відповідно запитів гуманітарні вантажі:

  • з містаНорторф (Німеччина) із гуманітарною допомогою (продукти, гігієна) – 14 тон,
  • з Канади – медикаменти, гігієна, одяг/взуття, медичне обладнання, білизна, спальники, рукавиці та медикаменти
  • з Румунії 4 палети з медикаментами та 2 генератори
  • з Польщі – медикаменти та медобладнання.

Про діяльність «Елеос-Волинь» знаходьте на сторінці організації:

https://bit.ly/3Ou9RKX

«Елеос-Львів»

Регіональна організація у Львові здійнює своє соціальне служіння через гуманітарну допомогу для потребуючих та організацію майстер-класів, благодійних акцій та ініціатив для внутрішньо переміщених сімей, зокрема для дітей.

Регіональний осередок у Львові за період з березня по травень прийняв гуманітарні вантажі із Польщі (500 кг гум. допомоги) та Німеччини (40 тон гуманітарної допомоги та 10 палет медикаментів), які були розподілені на направлені за запитами в Черкаси, Дніпро, Брюховичі, Оброшино, Львів, Київ, Вінницю, Червоноград, Зимну воду та інші регіони. Також було надіслано в Дніпро та розподілено в притулки на Львівщині 2 палети засобів дитячої гігієни та харчування.

Близько 5000 літрів води  було передано в Львівський воєнно-медичний центр та Мостиську лікарню. А для бійця в територіальну оборону Миколаєва відправлено бронежилет та необхідну гуманітарну допомогу.

Організація надає підтримку й переміщеним сім’ям: харчами, підгузками, одягом, який спочатку сортують при храмі Йоанна Золотоустого у Львові.

Через патрульну поліцію Полтави передано гуманітарну допомогу в Маріуполь, Харків та Суми. А спільно з БО “Здійснити мрію” необхідні речі відправлені в Українку, Рівне та Харків та Витвицьку ТГ.

Спільно із ГО “Золоті Роки” реалізували проєкт з пошиття нижньої білизни для військовослужбовців на передовій та передали понад 1200 одиниць білизни в Харків, Миколаїв, Херсон, Каховку та лікарню у Винниках та Трускавці і Східниці.

Також волонтери «Елеос-Львів» надають психологічну допомогу переселенцям на залізничному вокзалі та тим, хто продовжує свій шлях в інші країни Європи.

Для дітей внутрішньо переміщених сімей волонтери «Елеос-Львів» організували чудову акція переселенцями «Намалюй свою першу писанку» та майстер-класи з малювання ангеликів, де було задіяно понад 165 людей. Діти й батьки зізналися, що малювали писанки вперше та отримали багато задоволення від цього процесу.

Окрім творчих ініціатив,  переселенці мали можливість взяти участь і в гаївках, які були організовані волонтерами.

Команда «Елеос-Львів» також активно бере участь в ініціативах інших організацій. До прикладу дівчата допомагали створювати простір притулку для переселенців, оздоблюючи його цікавими малюнками та надписами.

Загалом в період з березня по травень гуманітарну допомогу отримали понад 700* внутрішньо переміщених осіб, понад 2200* військових на передовій та в госпіталі, 3 безпритульних.

Продуктові набори – 198 та 2 упаковки енергетичних батончиків власного виробництва,  Засоби особистої гігієни – 84 набори та ще 2 палети, Одяг – 29 комплектів, Постільної білизни – 513 одиниць, Медикаментів – 70 наборів та 30 ящиків пластирів та першої невідкладної медичної допомоги, Підсумки для військових – 26, психологічної підтримки та майтер-класів – близько 250 послуг, наборів для малювання – 43.

Силами благодійників та небайдужих осіб було залучено 500 доларів на соціальне служіння для людей в біді.

Більше про діяльність Елеос-Львів можна знайти за посиланням https://www.facebook.com/Eleos-Lviv-112000700361057/?ref=page_internal

кількість осіб, яким надала допомогу “Елеос-Львів”, без урахування тих, кому була надана підтримка через посередництво.

«Елеос-Херсон»

Через окупацію міста російськими військовими, команда з Херсону переїхала в інший безпечніший регіон – Вінницю. Проте голова організації Богдан Руденко разом із Вінницьким Центром соціальних служб організували Цілодобову лінію психологічної підтримки для постраждалих від війни:

  • 067 885 7107
  • 096 524 1741

На лінії підтримки працюють практичні психологи, в тому числі і Богдан Руденко, практичний психолог, фахівець у галузі соціальної роботи.

«Елеос-Рівне»

«Елеос-Рівне» спільно з волонтерським центром при Свято-Михайлівському монастирі та іншими волонтерськими організаціями допомагають внутрішньо переміщеним особам, військовослужбовцям ЗСУ та територіальної оборони.

Голова організації Василь Лозинський із волонтерами розвантажують гуманітарну допомогу з Польщі, Італії, Німеччини, Нідерландів, США та інших країн.

Серед отриманих вантажів аптечки найкращого наповнення для військових, дефіцитні кровоспинні препарати, турнікети, різноманітні медикаменти, берці, одяг та багато іншого.

Для цивільних жителів – продукти харчування, ліки.

Зокрема, на Великдень були освячені пасхальні набори та роздані внутрішньо переміщеним особами.

Також голова організації регулярно проводить навчання для діток з Недільної школи «Божа нивка», де спільно із катехитами молять Бога про перемогу та готують різноманітні мистецькі вироби.

Мережа «Елеос-Україна» продовжує надавати підтримку всім, хто постраждав від війни. Запрошуємо долучатися до нашої команди творення добра та допомагати людям, які в біді.

Щоб підтримати діяльність нашого офіційного представника – Мережу “Елеос-Україна” скористайтеся донейтом на сайті Мережі.