You are currently viewing Гарячі обіди у церкві святого Миколая у м. Запоріжжі

Гарячі обіди у церкві святого Миколая у м. Запоріжжі

Вже багато років при церкві святого Миколая у Запоріжжі годують гарячими обідами безхатченків. Але останнім часом нужденних стає все більше і серед людей, які мають дах над головою. До того ж, до Запоріжжя переселилось чимало біженців із зони АТО. Далеко не всім вдається знайти роботу з пристойною платнею, відтак, виживати стає все складніше. Особливо, багатодітним сім’ям.

Влітку настоятель церкви о. Володимир Гошовський вирішив, що гарячі обіди мають отримувати всі, хто цього потребує, у кого складні життєві обставини.

–    Ми не питаємо людей про те, чому вони до нас прийшли. Вони у скруті. А ми допомагаємо чим можемо. Інколи простий обід може вартувати для людини значно більше, ніж ми собі навіть можемо уявити. На видному місці на території церкви ми розмістили запрошення на обіди, тепер додаткової реклами вже не потрібно.

Розголос про гарячі обіди при церкві поширився і тепер щодня, і в будні, і у свята, з одинадцятої до дванадцятої години сюди приходить близько сотні запоріжців. Хтось приходить регулярно, і знайомих з собою приводить,  хтось – від випадку до випадку. Їжі вистачає на всіх, бо готують зі запасом.

Кухарі  Зоя Мусієнко та Галина Бардиш щодня варять кілька каструль смачного кулешу або каші, обов’язково з м’ясом.  Порції великі, добавка усім бажаючим, вдосталь хліба. Обов’язково пропонують чай з травами, які заготовляють самі. З продуктами допомагають прихожани та небайдужі підприємці.

Поки ще погода дозволяє, обідають у облаштованій альтанці. А коли похолоднішає, доведеться перейти у трапезну. У планах збудувати велику їдальню, фундамент під неї вже закладений.

За матеріалами храму святого Миколая Запорізької єпархії

Залишити відповідь