Щоб знизити рівень стигми і дискримінації щодо людей, які живуть з ВІЛ, команда проєкту “Позитивна віра” проводять інформаційні зустрічі у волонтерських гуманітарних штабах в місті Дніпрі.
Знизити рівень стигми та дискримінації можна тільки шляхом більшого інформування населення та прикладом особистого ставлення до людей, які живуть з ВІЛ.
Із цим розумінням священник Дмитро Поворотний та Наталія Гейман відвідали координаційний штаб у місті Дніпрі.
Вони розповіли волонтерам та працівникам штабу про особливості захворювання, шляхи передачі хвороби, як можна уберегтися від неї та які є варіанти постконтактної профілактики.
“До нас приходять дуже різні люди. Ми ніколи не можемо знати що в тієї людини на думці, які в неї переживання. Переселенці не готові ділитися своїми болями з першими перехожими. Але ми можемо бути більш відкритими до них і всіляко проявляти свою прихильність та готовність допомогти”, – розповідає волонтерка.
“Дивлячись на людину вперше, неможливо сказати чи є в неї якісь хвороби. Зовнішньо ВІЛ-інфіковані не відрізняються від звичайних людей нічим. Дві руки, дві ноги, очі, вуха. Звісно якщо хвороба не переходить в останню стадію. Але на душі в них відбуваються дуже важкі переживання. До пережитого в окупованих містах в людей додаються ще тривоги за свій стан здоров’я. Адже їм потрібно продовжувати лікуватися або вони пережили насилля, яке може мати наслідки інфікуванням ВІЛ” – розповідає отець Дмитро, – Тому важливо, щоб волонтери, які надають підтримку переселенцям були інформовані про хворобу. Знали маршрут пацієнта та могли просто підтримати людину, пам’ятаючи про її фізичний та психологічний стан”.
Також в штабі ознайомилися із книгою “ВІЛ: віра, надія, толерантність”. Життєві історії, подача складного матеріалу та питання для роздумів дозволяють легко ознайомитися із непростою темою.
Священник ще торкнувся прикладів відношення Ісуса до людей зі складними хворобами та закликав наслідувати Христа у любові до ближнього.
Щоб ознайомитися детальніше із книгою перейдіть за посиланням.
Зустрічі відбуваються в рамках проєкту «Мобілізація суспільства для подолання стигми, дискримінації та протидії насильству щодо людей з ВІЛ та представників КГ», який впроваджує Елеос-Україна завдяки підтримці «100% життя» – Мережа ЛЖВ