You are currently viewing ПЕРЕСЕЛЕНЦІ НЕ ЗАЛИШАТЬСЯ САМ-НА-САМ ІЗ ВІЛ

ПЕРЕСЕЛЕНЦІ НЕ ЗАЛИШАТЬСЯ САМ-НА-САМ ІЗ ВІЛ

Із повномасштабним вторгненням росії в Україну всі життєво важливі сфери, організації, структури змушені переформатовувати свою роботу під нові реалії.

Так само і “Елеос-Донецьк” та Донецька єпархія. Вони змушені були переїхати до Дніпра та продовжувати здійснювати своє соціальне служіння для людей, що в біді всупереч всім несприятливим обставинам.

Окрім надання гуманітарної допомоги в хабі “Доброго ранку, ми з Маріуполя” координатори та волонтери вирішили надавати ще й інформаційний супровід щодо різних гострих питань. Як от питання щодо ВІЛ.

М’яко, без стигми і дискримінації, координаторка проєкту “Позитивна віра” розпочала проводити інформаційні зустрічі із переселенцями, що отримують допомогу в хабі.

“Зараз важливо поінформувати людей, навіть якщо вони і приховуються свій ВІЛ-статус, про те, що вони не одні. Що сервісні організації працюють і надають соціальні служби, що до священника також можна звернутися за допомогою та порадою. Ще я розповідаю про важливість подолання стигми і дискримінації до людей, що живуть з ВІЛ. Ми і так всі поранені та зазнаємо емоційних та психологічних труднощів. Додаткове цькування зробить ситуація ще більш критичною і ми не можемо передбачити її наслідки”. – розповідає Наталія Гейман.

В інформаційних зустрічах щодо ВІЛ бере участь і Голова Синодального Управління соціального служіння Православної Церкви України Митрополит Сергій Горобцов.

Він з усією турботою та лагідністю говорить з переселенцями, серед яких часто є його віряни із Маріуполя, про неприпустимість стигми і дискримінації щодо людей з ВІЛ. Він пояснює, що ВІЛ – це всього лише хвороба, яка потребуює лікування та дбайливого ставлення до свого здоров’я. Також Владика надає інформацію щодо того де і яку можна отримати соціальну допомогу людям, що живуть з ВІЛ.

“Дуже важливо не загострювати і так існуючі проблеми в час війни. Люди переживають складні часи та думають, що залишилися сам-на-сам зі своїми хворобами. Але це не так. Всі можуть отримати підтримку в нашому хабі, де священники і волонтери знають, що таке ВІЛ. А також вони знають про неприпустимість стигми і дискримінації щодо ЛЖВ” – розмірковує Митрополит Сергій.

В подальшому в хабі планують не тільки організовувати інформаційні зустрічі, присвячені тематиці ВІЛ, а й здійснювати безкоштовне та анонімне тестування на ВІЛ. Це дозволить переселенцям дізнатися свій ВІЛ-статус, якщо вони мали ризики бути пораненими чи стикалися із кровотечами через бойові дії.

Eleos-Ukraine впроваджує проєкт «Мобілізація суспільства для подолання стигми, дискримінації та протидії насильству щодо людей з ВІЛ та представників КГ», завдяки підтримці «100% життя» – Мережа ЛЖВ