Проблема ВІЛ є не лише медичною, але й соціальною. Дискримінація та стигматизація ВІЛ-позитивних людей, а також осіб із суміжними інфекційними захворюваннями (та з підозрою на них), які часто відносяться до певних соціальних груп (ключових груп ризику щодо інфікування ВІЛ), руйнує не тільки життя цих пацієнтів, але й впливає на все суспільство.
Щоб спростувати існуючі міфи, що впривають на розвиток епідемії та на життя окремх людей, щоб знизити ризики інфікування ВІЛ, допомогти людям, які належать до уразливих до ВІЛ-груп, знизити рівень стигми і дискримінації по відношенню до ВІЛ-інфікованих та навчити майбутніх священників працювати в тематиці ВІЛ у вищих навчальних духовних закладах України був запроваджений навчальний курс “ВІЛ: віра, толерантність, надія”.
Щоб проаналізувати процес впровдаження курсу та надати консультацію для викладачів та очільників ВНЗ, професор Київської православної богословської академії протоієрей Віталій Клос провів низку онлайн-консультацій для навчальних закладів, які впроваджують курс в навчальний процес.
Загалом менторський супровід щодо змісту та методики викладення курсу “ВІЛ: віра, толерантність, надія” отримали 7 навчальний закладів, в числі яких 11 викладачів та 40 студентів.
Священник як лідер релігійних громад та часто лідер суспільрної думки повинен бути обізнами з різних питань, зокрема якщо вони стосуються здоров’я та безпеки членів громдаи. Не завжди служіння священника акцентується на богословських догмах та релігійній орядовості у звершення священничого обов’язку. Часто священники залучені активно до соціального та капеланського служіння.
Завдяки курсу “ВІЛ: віра, толерантність, надія” майбутні священники зможуть бути більш освіченішими та орієнтуватися у важливих суспільних темах, які прямо впливають на життя і здоров’я кожної конкретної людини.
Заходи відбуваються в рамках проєкту «Віра за життя» завдяки підтримці БО «100 % життя».