You are currently viewing У Нью-Йорку відбулася Спеціальна сесія Генассамблеї ООН з наркополітики. Україна прийняла активну участь

У Нью-Йорку відбулася Спеціальна сесія Генассамблеї ООН з наркополітики. Україна прийняла активну участь

19-21 квітня у Нью-Йорку за ініціативи Мексики, Гватемали, Колумбії – країн, що найбільше страждають від насильства, пов’язаного з наркоторгівлею, відбулася Спеціальна сесія Генассамблеї ООН, присвячена наркополітиці. У ній прийняли участь політики, громадські та релігійні організації з усього світу. Мета заходу –  зміни у державній політиці країн у сфері наркотиків: від репресій до лібералізації, а саме легалізацію відповідних психоактивних речовин в медичних та наукових цілях.

Від України на захід віправилася делегація у складі Виконуючого секретаря комісії з питань соціального служіння при Всеукраїнській Раді Церков та Релігійних Організацій, Заступника голови Синодального відділу соціального служіння та благодійності УПЦ КП, Голови Правління ГО «ЕЛЕОС-УКРАЇНА» священика Сергія Дмитрієва, голови  Громадської ради при МОЗ України з питань співпраці з Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій священика УГКЦ Андрія Нагірняка, керівниці медичних програм ВБФ “Соборність”, асистента кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО імені П.Л. Шупика Лесі Брацюнь, менеджера Програмної ініціативи “Громадське здоров’я” МФ “Відродження” Ксенії Шаповал-Дейнеги.

За результатами сесії була прийнята резолюція, де визначені методи допомоги наркозалежним та  зменшення попиту і пропозиції на наркотики.

До Вашої уваги промова на сесії о. Сергія Дмитрієва:

“Ми представники міжконфесійного співтовариства України: я – священик Української Православної Церкви Київського Патріархату та отець Андрій Нагірняк – священик Української Греко-Католицької Церкви. Ось наша спільна позиція.

В нашій країні зараз надзвичайна ситуація – мільйони людей страждають від військового конфлікту з підтримуваними Росією терористами. І це додає нових акцентів в проблеми, які ми тут обговорюємо.

Для нас дуже важливою є участь у цій події, оскільки ваш досвід і ваші досягнення можуть стати для нас орієнтирами в нашій дорозі.

Надмірна контрольованість медичного обігу знеболюючих препаратів в Україні приводить до суттєвого обмеження доступу до знеболення і є фактично порушенням прав людини.

Для нас, віруючих людей, знеболення тісно пов’язане з місією, з якою прийшов і до якої закликає нас Господь: «Прийдіть до Мене всі стомлені і обтяжені і я облегшу вас». Тому голос Церков є важливим у цій справі. Це наш обов’язок стати на захист страждаючих.

Ще однією значною проблемою для України є питання наркозалежності. В Україні мало реабілітаційних програм, дуже обмежені ресурси на їх впровадження та підтримку, наркозалежні частіше є трактовані як кримінальні злочинці, аніж як хворі. Ця стигма також є викликом для Церков, бо, згідно зі Священним Писанням «хворі потребують лікаря» і Господь прийшов, «не для того, щоб судити світ, а спасти»!

Дуже дякуємо організаторам за запрошення та великі зусилля, які були здійснені, щоб забезпечити тут нашу участь!

Хай Господь благословить нашу зустріч, щоб це сприяло доступу до допомоги усім, хто цього потребує”.

Залишити відповідь