You are currently viewing Шелтер святої Ольги: безпечне місце відкрито

Шелтер святої Ольги: безпечне місце відкрито

Неподалік Києва Шелтер святої Ольги відкрив свої двері для жінок з дітьми, які постраждали від домашнього насилля.

Представник Синодального управління соціального служіння Православної Церкви Україна – мережа “ЕЛЕОС-Україна” разом з Міжнародним фондом “Відродження” втілили в життя соціально важливий проєкт – Шелтер святої Ольги.

23 квітня за благословення Предстоятеля Православної Церкви України Митрополита Епіфанія та участі представників Міжнародного фонду “Відродження”, благодійників, партнерів та друзів мережі “ЕЛЕОС-Україна” – Шелтер святої Ольги відкрив свої двері для жінок та жінок з дітьми, які зазнали домашнього насилля.

Шелтер святої Ольги – це затишний двоповерховий будинок, що розміщений на приватній території неподалік Києва, в якому одночасно можуть перебувати 12 жінок та 4 дітей.

Це безпечне місце, де жертви домашнього насильства можуть отримати тимчасовий захист від кривдника. Також Шелтер забезпечить постаждалих підтримкою психолога та соціальних працівників, інформацією про безоплатну правову допомогу та іншими необхідними послугами. Тут створені комфортні побутові умови для перебування постраждалих осіб – є простора кухня-їдальня з усією необхідною сучасною технікою, душова та ванна кімнати, облаштовані кімнати для проживання, зона відпочинку. Будинок та прибудинкова територія під охороною, що свідчить про вжиття заходів безпеки при виникненні непередбачуваних ситуацій.

Шелтер не надає медичних послуг, проте, в разі необхідності, персонал забезпечить госпіталізацію постраждалих, посприяє підписанню угод з сімейними лікарями, проведе експрес-тестування за наявності тестів на ВІЛ/Снід та ковід.

За даними Міністерства соціальної політики, в Україні діє 33 шелтери. Усі вони створені для того, щоб убезпечити жінок та дітей від насильства. Проживання та умови перебування в таких місцях безпеки можуть різнитися. В Шелтері святої Ольги можливий термін перебування – до 3-х місяців, та в разі дуже складного випадку він може бути продовжений.

Якщо над вами, вашими рідними, подругами або сусідками здійснюється домашнє насильсво – звертайтеся по допомогу або ж розкажіть їм про Шелтер.

Щоб потрапити у шелтер зателефонуйте до

  • Національної поліції,
  • Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,
  • мобільної бригади соціально-психологічної допомоги або
  • правозахисних організацій, які здійснюють направлення в кризові кімнати та притулки.

Також можна звернутися безпосередньо до «ЕЛЕОС-Україна», проте умова подання заяви до поліції або звернення до соціальних служб залишається в силі.

На сьогодні «ЕЛЕОС-Україна» підписала угоди про направлення жінок та матерів з дітьми, які зазнали насилля, із Бучанським районним управлінням ГУ Національної поліції в Київській області та Київським міським центром соціальних служб. Окрім державних структур меморандуми про співпрацю підписано із профільними та сервісними організаціями України, такими як БО “Світло надії”, БО “100%життя” та іншими.

Номери, за якими можна звернутися у разі насилля:

102 – Національна поліція України;
103 – Швидка медична допомога;
15-47 – Безкоштовна цілодобова «гаряча» лінія для жертв домашнього насильства;
116-123 (з мобільного) та 0 800 500-335 (зі стаціонарного) – Безкоштовна національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства;
116-111 (з мобільного) та 0 800 500-225 (зі стаціонарного) – Національна дитяча «гаряча» лінія
0 800 213-103 – Цілодобова гаряча лінія безоплатної правової допомоги.
+38099 226 – 90 – 13 – Шелтер святої Ольги.

При неможливості зв’язатися за допомогою телефону – пишіть на електронну адресу Шелетру святої Ольги – eleos.shelter@gmail.com і вам в найкоротший час нададуть відповідь та рекомендації.

Ініціатива здійснюється в рамках проєкту “Шелтер святої Ольги: допомога та запобігання насиллю проти жінок” завдяки сприянню Міжнародного фонду “Відродження”.