Священинки Православної Церкви України у своєму соціальному служінні людям працюють із різними соціальними верствами населення: вимушені переселенці, безпритульні, люди за межею бідності, важкохворі пацієнти, в тому числі ті, хто страждає на ВІЛ/СНІД, туберкульоз та/чи вірусні гепатити.
Щоб допомогти таким людям, щоб не відкинути їх, позбавивши любові Христа, священникам слід спершу розібратися що несе за собою ВІЛ та хто ж такі люди, які живуть із вірусом.
Дякуючи громадським організаціям, які активно працюють в сфері подолання хвороби і її наслідків, в Україні здійснюється регулярне інформування суспільства щодо соціально значущих захворювань.
Але навіть постійна робота в цьому полі ще не знищила міфи та стереотипи щодо ВІЛ-інфекції. Люди й далі думають бояться ВІЛ-позитивних людей, мають страх розмовляти з ними, не те, щоб потиснути руку чи обійняти.
Така дискримінація призводить до небажання потенційних хворих тестуватися та проходити лікування, що в результаті несе загрозу поширення захворювання серед здорового населення.
Тож координаторка проєкту «Віра за життя» Наталія Гейман продовжує організовувати та проводити інформаційні зустрічі щодо тематики ВІЛ/СНІД у співпраці з священниками у Львові, Києві, Одесі та Дніпрі.
Зокрема, священник Віталій Клос, викладаючи певні дисципліни в Богословській академії для семінаристів, розповідає їм і про складні соціально значущі захворювання. Адже страхи заразитися побутують і серед священників.
«ВІЛ може спіткати не тільки наркозалежних чи людей з низькою соціальною відповідальністю. Насправді заразитися можуть і звичайні люди, які не мають жодного відношення до наркотиків чи проституції. Хвороба може вражати будь-кого. Серед інфікованих є медичний персонал, освітяни і навіть священники та віряни.
Опинитися в становищі ВІЛ-інфікованого може кожен. Та не кожен звернеться за допомогою. Страх бути стигматизованим та відкинутим – змушує людей мовчати про свої хвороби та поширювати їх далі», – отець Віталій.
Відповідна комплексна освіта, своєчасна підтримка ВІЛ-інфікованих, здійснення заходів попередження та профілактики поширення соціально значущих захворювань в сукупності дозволить подолати епідемію ВІЛ/СНІД.
Інформаційні зустрічі відбуваються завдяки підтримці БО «100 % життя».