В суботу, 20 грудня, у Михайлівському монастирі, що у Києві, розпочався п’ятиденний семінар “Роль священика на війні”. Для отримання професійних навичок по роботі з військовими та психологічно постраждалими людьми прибули 22 священики УПЦ Київського патріархату та волонтери. Їх вчитимуть провідні спеціалісти з Ізраїлю, які давно працюють з подібними проблемами у своїй країні.
“Нам було дуже важливо запросити ізраїльських спеціалістів і ми дуже вдячні всім, хто сприяв їхньому візиту. Ми планували проведення цього заходу ще з серпня і тепер наш тренінг розпочався. В період наступних 5 днів ми максимально заглибимось в тему роботи з військовими, у чому нам допоможуть провідні спеціалісти та волонтери, що вже мали подібний досвід, щоб знайти якомога кращі рішення та методики”, – зазначила ініціатор проекту, директор департаменту політики, комунікації та адвокації Всеукраїнської мережі “Люди, що живуть з ВІЛ/СНІД” Ірина Агеєва.
Викладачами під час тренінгу стали Гіла Петрова – психолог-консультант, ведуча груп в “Національному управлінні по боротьбі з наркоманією та алкоголізмом” при мерії м. Хайфа, Ізраїль; Моті Пікельнер – офіцер психологічної служби армії оборони Ізраїлю, майор запасу, який щойно провів 1,5 місяці в окопах в секторі Газа.
За словами викладачів, займатись підготовкою соціальних працівників та спеціалістів важливо вже сьогодні. В Ізраїлі досі є актуальною робота з людьми, що відчувають травми з часів Голокосту, не кажучи про сучасні проблеми, пов’язані з перманентним станом війни. “Тема залишилась старою, а от аудиторія буде такою вперше”, – додала Гіла, згадавши про активну участь духовенства.
Заступник посла Ізраїлю в Україні пан Іцхак Кармель Каган додав, що Україна тільки погружається в дану проблематику роботи з травмою. При цьому мешканці Ізраїлю вже давно змушені жити у постійному стресі та стані агресії: “Зовсім нещодавно знову почався обстріл південних областей країни. І півтора мільйони мешканців по суті місяць жили у бомбосховищах. За ці часи випробувань ми розробили систему, за якою працюємо з усіма постраждалими”.
Усім ініціаторам та організаторам навчання особисто подякував заступник голови Відділу соціального служіння УПЦ Київського Патріархату протоієрей Сергій Дмитрієв. Він підкреслив, що перший подібний тренінг було дуже важливо провести саме на території Михайлівського монастиря: “Ми збираємось з метою подібного навчання вперше, і вперше в історії України таким складом священства Київського Патріархату. Я сподіваюсь на значні результати після та протягом навчання. Зараз українські міністерства все більше кажуть про потребу кваліфікації волонтерів та душпастирів і ми пропонуємо платформу для найбільш професійного зростання”.
Головними темами п’ятиденного тренінгу стануть:
Смерть та життя після війни;
Психологічна підтримка військових, з людьми, що втратили близьких на війні, з психологічною травмою;
Соціальна адаптація військових до мирного життя, робота з гнівом, болем, стресом;
Моделі роботи з військовими: розбір практичних випадків;
Запобігання особистому вигоранню під час служіння: індивідуальна та групова робота.
Тренінг триватиме на території Михайлівського монастиря до вечора 24-го грудня. Усі журналісти, яким цікава даана тематика, можуть познайомитись з учасниками, звернувшись за телефоном: (050) 640-65-15 – отець Сергій.