You are currently viewing Об’єднатися заради протидії ВІЛ/СНІДу

Об’єднатися заради протидії ВІЛ/СНІДу

Духовні лідери України все активніше долучаються до вирішення проблеми епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні. Місія Церкви у цьому процесі надзвичайно важлива, адже авторитет і слово священика здатне примирити людину з важкою хворобою, спрямувати її на шлях зцілення.

Ще одним містом, де представники духовенства і сервісних пацієнтських організацій обговорили питання протидії ВІЛ/СНІДу, стали Черкаси. 19 червня 2017 року в Обласній бібліотеці імені Тараса Шевченка відбувся круглий стіл на тему «Підвищення обізнаності та спроможності релігійних організацій в регіонах задля забезпечення їх активної участі в регіональних програмах протидії епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні». Проект, організаторами якого є ЕЛЕОС-УКРАЇНА та Комісія з питань соціального служіння при Всеукраїнській Раді Церков і Релігійних Організацій, став можливим за підтримки UNAIDS в Україні.

Священики та пацієнти погодилися, що найшвидше переконати ВІЛ-інфіковану людину не втрачати надію та направити її на вірний шлях зможе духовний лідер. Член Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, Голова Правління ЕЛЕОС-УКРАЇНА Сергій Дмитрієв закликав священиків простягати ВІЛ-інфікованим руку допомоги. «Ми повинні донести до людей ключовий месидж: зволікати з лікуванням неприпустимо», – підкреслив отець Сергій, який вже багато років сам активно веде інформаційно-просвітницьку роботу.

Раніше круглі столи щодо ролі Церков у протидії епідемії ВІЛ/СНІДу, організовані ЕЛЕОС-УКРАЇНА, відбулися у Києві, Дніпрі, Харкові, Маріуполі. Головна мета цих заходів – спільно знайти шляхи подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні у рамках стратегії 90-90-90. Ця стратегія має на меті досягти до 2020 року таких показників: 90% людей, які живуть з ВІЛ, знають свій ВІЛ-статус; 90% людей, які живуть з ВІЛ та знають свій ВІЛ-статус, отримують антиретровірусне лікування; у 90% людей, які отримують лікування, досягнутий невизначений рівень вірусного навантаження.

ЕЛЕОС-УКРАЇНА приділяє велику увагу підтримці людей, які мають важкі хронічні інфекційні захворювання (ВІЛ/СНІД, хронічні гепатити тощо), їхніх близьких та спеціалістів, які працюють у цій сфері. Так, у 2016 році в Києві розпочав роботу Центр духовно-психологічного супроводу хронічно хворих людей «Будинок Марфи і Марії».

 

Залишити відповідь