You are currently viewing УПЦ КП долучилася до акції Мережі ЛЖВ “Безпечна кров”

УПЦ КП долучилася до акції Мережі ЛЖВ “Безпечна кров”

13 травня по всій Україні Всеукраїнська мережа ЛЖВ провела акцію, присвячену  Всесвітньому дню пам’яті людей, які померли від СНІДу «Безпечна кров». У Києві захід почався о 10.30 під меморіалом «Червона стрічка».

На заході були присутні  Голова Представництва Фундації АНТИСНІД-США, AHF в Україні Сергій Федоров,  Директор Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД» Ольга Руднєва, лікар відділення СНІДу клініки ДУ  Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського НАМН України  Світлана Антоняк, директор ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України» професор Наталія Нізова, Виконуючий секретар комісії з питань соціального служіння при Всеукраїнській Раді Церков та Релігійних Організацій, Заступник голови синодального відділу соціального служіння та благодійності УПЦ КП, Голова Правління ГО «ЕЛЕОС-УКРАЇНА» священик Сергій Дмитрієв.

У ході акції активісти продемонстрували пробірки з безпечною кров’ю ВІЛ-позитивних людей, які регулярно приймають лікування – антиретровірусну терапію (АРТ). Адже науково доведено, що АРТ зменшує концентрацію вірусу в організмі інфікованої ВІЛ людини до «невизначального рівня».

«В день пам’яті людей, які померли від СНІДу, ми вимагаємо лікування для живих! Лише забезпечивши 100% лікування ВІЛ-позитивних українців ми зможемо зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу в країні та врятувати сотні тисяч життів, — зазначив Дмитро Шерембей, голова координаційної ради ВБО Мережа ЛЖВ. — Лікуванням сьогодні забезпечена лише чверть пацієнтів. А з початку епідемії померло вже 40 000 людей».

Сьогодні в Україні живуть майже 230 000 ВІЛ-інфікованих людей. На жаль, попри всі спільні зусилля міжнародних, урядових, неурядових, громадських організацій, науковців, лікарів, пацієнтів програма лікування ВІЛ-інфекції в Україні залишається критично недофінансованою. Наразі мінімальна потреба в коштах на закупівлі медикаментів для лікування ВІЛ-інфекції складає 899 124 000 грн, а у видатки Державного бюджету України на 2016 рік закладено лише 270 867 800 грн.

«Серед оціночної кількості смертей від СНІДу, розрахованої Об’єднаною Програмою ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) для країн Східної Європи та Центральної Азії, 25% смертей від СНІДу припадає на долю України. У світі, в порівнянні з піковим показником 2004р., кількість смертей, обумовлених СНІДом, знизилась на 42%, в першу чергу, за рахунок розширення доступу ЛЖВ до антиретровірусного лікування. Смертність від СНІДу в Україні також має позитивну тенденцію до суттєвого зниження, дякуючи тісному партнерству між міністерствами, міжнародними і з громадськими організаціями, науково-дослідними установами і професійними науковими товариствами, що дозволило об’єднати всі можливі ресурси для подолання медико-соціальних наслідків епідемії ВІЛ-інфекції в Україні», — наголосила професор Наталія Нізова, директор ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України».

Для УПЦ КП, ЕЛЕОС-УКРАЇНА боротьба з епідемією ВІЛ/СНІДу, допомога хворим є одними з пріоритетних завдань. Саме тому Церква вже не перший рік співпрацює з урядовими та неурядовими організаціями в справі боротьби з  епідемією ВІЛ/СНІДу, Всеукраїнською мережею ЛЖВ та займається навчанням релігійних лідерів з вдосконалення навичок у соціальній роботі, зокрема в роботі з людьми, які мають тяжкі захворювання.

Лікар відділення СНІДу клініки ДУ  Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського НАМН України Світлана Антоняк прокоментувала значення Церкви, релігійних громад та організацій у боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу в Україні:

«Роль Церкви – величезна, жодний інший інститут не має такої сили, такого впливу на наше життя, як релігія. Люди з тяжкими хворобами, а ВІЛ/СНІД це дуже тяжка хвороба,  потребують співчуття, милосердя, любові. Саме цьому вчить Церква, саме це вона несе. Подолати епідемію можливо за двох умов: відповідні сучасні медикаменти та безмежна любов. Тільки об’єднавши зусилля науки та безмежної любові можна боротися з такими важкими захворюваннями та рятувати життя.

Сьогодні на заході виступав отець Сергій,- згадує пані Світлана. Він сказав, що Церква може не тільки допомагати у стражданнях, підтримувати людей при втраті, розділити, здолати біль, а спроможна боротися за життя і не просто за життя, а життя повноцінне. Саме це послання я б хотіла підкреслити.

Завдання Церкви сьогодні полягає у тому, щоб вона усвідомила наскільки потужним інститутом вона є, яку має силу. Священнослужителі нам завжди допомагали, і працівникам, і пацієнтам. Цю підтримку не можна недооцінити. Бог та Церква вчать любові –  безмежній. Стигма та осуд, на мій погляд, в основі своїй мають страх і жодним чином з духовністю не пов’язані. Я впевнена, що Церкві підвладно все і немає тих перепон, які вона не зможе здолати», –резюмувала пані Світлана.

Член Координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ Віталій Ткачук відзначив, що вплив Церкви на життя пацієнтів дуже великий, а Церква займає у суспільстві дуже велику роль, може багато у чому допомогти людям з важкими хворобами у їх боротьбі за життя і назвав дуже слушним висловлювання священика Сергія Дмитрієва про «необхідність усім конфесіям допомагати хворим, незалежно від того, ВІЛ-інфікована людина чи ні та дбати про живих, а не раз на рік шанувати померлих».

Захід закінчився передачею активістами листа до Прем’єр-міністра України з проханням взяти під особистий контроль питання 100% фінансування потреб у закупівлі ліків для ВІЛ-позитивних громадян України та організувати найближчим часом проведення зустрічі на найвищому рівні із залученням представників Міністерства фінансів України, Міністерства охорони здоров’я України, міжнародних організацій та громадськості з метою обговорення необхідності забезпечити безперервний доступ та всеохопну антиретровірусну терапію, а також впровадити/застосовувати стратегію лікування як спосіб попередити поширення ВІЛ-інфекції в Україні.

 

 

Залишити відповідь