В Дніпрі на базі гуманітарного хабу «Доброго ранку, ми з Маріуполя» відкривається соціальний центр із надання різносторонньої допомоги для внутрішньо переміщених осіб.
Така потреба виникла з огляду на кількість людей та різноманітність запитів від переселенців, які звертаються до хабу за допомогою.
Починаючи з березня 2022 року, після повномасштабного вторгнення росії в Україну, команда соціального служіння, яка здійснювала своє служіння в Маріуполі та змушені були покинути свої домівки, створили гуманітарний хаб «Доброго ранку, ми з Маріуполя» та почали надавати допомогу переселенцям.
Щодня волонтери надавали та продовжують надавати різноманітну допомогу в якості їжі, одягу, засобів гігієни, медикаментів, а священство надавало духовну підтримку.
Тепер же, завдяки підтримці Американської міжнародної гуманітарної місії ІОСС запрацює соціальний центр, який надаватиме ще й юридичну, медичну, соціальну та психологічну допомогу.
«Окрім гуманітарної допомоги, ми тепер допомагатимемо й юридичною консультацією. В штаті соціального центру ми маємо юриста, штатного психолога, медичного працівника. Люди, які до нас звертаються – це люди, які втратили все: житло, бізнес, багато хто втратив рідних і близьких. Вони розгублені, не знають з чого почати. Людям треба допомогти зрозуміти як їм жити далі з цими думками та куди рухатися. Тому необхідна наявність як матеріальної, так і духовної підтримки» – Митрополит Донецький і Маріупольський Сергій Горобцов, керівник соціального центру в м. Дніпро.
Ідея створення такого центру виникла із потреби людей отримати будь-яку підтримку, поділитися своїм болем, знайти відповіді на свої запитання, відновити документи тощо. І цих людей дуже багато. Вони їдуть з Краматорська, Бахмута, різних сіл і містечок Донеччини, Запоріжжя, Луганщини. Вони один одному передають інформацію про наявну допомогу і щодня до хабу приходять понад 1 тисяча людей.
Як працює соціальний центр?
Люди, які звертають за допомогою в гуманітарний хаб «Доброго ранку, ми з Маріуполя» можуть безперешкодно отримати допомогу і в соцальному центрі.
До прикладу, вони можуть звернутися за юридичною консультацією. Насправді, в хабі юрист працював і до створення соціального центру. Адже люди, які приїжджали і продовжують приїжджати в Дніпро, вони втратили будинки, документи, в них є питання щодо аліментів і вони потребують юридичної консультації.
Також окремо в кабінеті працює психолог, який надає відповідну кваліфіковану підтримку і супровід відповідно запиту. Якщо ж є питання щодо здоров’я – то відвідувачі можуть звернутися до медсестри, яка проконсультує їх та допоможе в разі потреби.
«Ми не змушуємо нікого звертатися до спеціалістів. Ми просто інформуємо людей, які прийшли в наш хаб за допомогою, що вони можуть отримати в нас продукти харчування, засоби особистої гігієни, медикаменти, пройти первинний огляд, зміряти тиск, отримати необхідні ліки, відновити документи тощо. Ми просто пропонуємо, а переселенці вже самі обирають якими саме послугами їм потрібно скористатися», – розповідає координаторка соціального центру Наталія Гейман.
Такий комплексний супровід відвідувачі хабу зможуть отримати впродовж наступного року. Послуги надаються на добровільній та безоплатній основі.
Команда соціального служіння щиро сподівається, що таким чином переселенці зможуть хоч на трохи покращити своє теперішнє становище та відчути турботу й опіку зі сторони волонтерів та міжнародної спільноти.
Також, зокрема додамо, що діяльність соціального центру – це тільки частина великого проєкту, в якому передбачено також створення груп психосоціальної взаємопідтримки та відбудова пошкодженого житла для людей, які найбільше постраждали від біди, яка прийшла в Україну.
Більше про проєкт можна почитати за посиланням.
Дякуємо International Orthodox Christian Charities за підтримку та готовність допомагати людям, які в біді.