You are currently viewing В Дніпровському військовому шпиталі презентували книгу “ВІЛ: віра, надія, толерантність”

В Дніпровському військовому шпиталі презентували книгу “ВІЛ: віра, надія, толерантність”

У військовому госпіталі, що в місті Дніпро, презентували книгу “ВІЛ: віра, надія, толерантність”.

В залі військового шпиталю зібралося понад 30 осіб, серед яких духовенство Православної Церкви України, члени мусульманської громади та римо-католицькі священники. Також на заході були присутні лікарі шпиталю та капелани Збройних Сил України.

Посібник “ВІЛ: віра, надія, толерантність” створений за участі різних організацій. До редакційної групи увійшли представинки релігійних організацій та спільнот, які представляють людей, що хворіють ВІЛ, члени сервісних організацій, медичині капелани і психологи. Посібник розроблений для священників та студентів вищих духовних закладів освіти, себто семінарій.

Сьогодні ВІЛ – це більше не вирок для жодної людини, яка стикнулася з цією хворобою. І ми маємо говорити про це чесно, боротися із стереотипами, стигмою і дискримінацією щодо людей, які живуть з ВІЛ. Щоб дати можливість їм не боятися цієї хвороба і отримувати лікування”, – так розпочав свій виступ отець Дмитро Поворотний, військовий капелан та очільник громадської організації “Елеос-Дніпро”.

Отець Дмитро зачитував життєві історії із книги, аби дати зрозуміти слухачам, що ВІЛ-інфекція надто близько і вона стосується кожного без виключення. Чума ХХ-го століття серед неблагополучних – це вже не актуальна назва для ВІЛ-інфекції. Дане захворювання вже стосується лікарів, вчителів та бізнесменів. Історії, що описані в книзі – це ситуації реальних людей, які живуть поруч нас, які прагнуть прийняття, нашої підтримки та любові.

До слова також була запрошена і координаторка проєкту “Позитивна віра” пані Наталія Гейман.

“У цьому посібнику питання ВІЛ/СНІД розглядається через призму любові та розуміння до людей, яких вразила ця хвороба. І завдання суспільства не вразити їх ще й людським осудом та нерозумінням. Важливо дати їм підтримку, якої вони так потребують та яка надихне їх жити далі – разом із лікуванням”, – зазначила пані Наталія.

Організатори презентації всім присутнім подарували книгу. А представники ГО “Синергія Душ” провели інформаційний захід з питань ВІЛ і запропонували зробити тестування.

Присутні виявили зацікавлення в подальшій діагностиці на наявність ВІЛ-інфекції в крові. Протоієтей Православної Церкви України о. Кочерга зробив тестування на ВІЛ просто на місці.

До слова, перша презентація книги “ВІЛ: віра, надія, толерантність” відбулася в Києві в грудні минулого року в Київській Православній богословській академії.

Захід відбувся в рамках проєкту «Позитивна віра: подолання стигми і дискримінації людей з ВІЛ та представників ключових груп», який реалізовує представник соціального служіння Православної Цекрви України – громадська мережа ЕЛЕОС-УКРАЇНА за сприяння БО “100% життя” – мережа ЛЖВ