В Полтаві створили підрозділ Асоціації капеланів

В Полтаві створили підрозділ Асоціації капеланів

В Полтаві за участі представників церков та релігійних організацій створили Полтавський підрозділ Асоціації капеланів в охороні здоров’я України.

Сьогодні в Полтавській обласній державній адміністрації зібралися різних конфесій та релігійних організацій для того, щоб прийняти рішення і сворити Полтавський підрозділ Асоціації капеланів.

Під час зустрічі протоієрей УГКЦ Андрій Нагірняк, модератор круглого столу, розповів про перспективи та етапи впровадження капеланства в системі охорони здоров’я України. Також учасникам була презентована концепція впровадження професійного капеланства та План дій до її реалізації.

О. Андрій Нагірняк, віце-президент та співзасновник Асоціації капеланів в охороні здоров’я України, звернувся до учасників з наступним:

«Я як представник всеукраїнської ініціативи у створенні та просуванні медичного капеланства у сфері охорони здоров’я, хочу вам не лише презентувати, а й включити вас у цю роботу. Дуже важливо, щоб в Україні цей рух був на високому рівні та просувався не лише на рівні Києва, а й на місцях. Маю практичний досвід медичного капеланства у Львові, в свій час представляв Україну у Європейській асоціації медичних капеланів і з того часу, залучившись європейським досвідом,  ми  впроваджуємо набутий досвід в Україні».

Після представлення Статуту Асоціації з її метою та напрямками діяльності на голосування поставили питання щодо створення Полтавського підрозду Асоціації.

Рішення прийняли в користь створення підрозділу!

Одразу облали керівний склад новоутвореного представництва, до якого ввійшли

  • протоієрей Микола Храпач (Полтавська та Кременчуцька єпархія ПЦУ) – керівник Полтавського підрозділу АКОЗУ
  • Андрій Сімон (УПЦ) та Петро Свиденко (АСД) – заступники
  • Валерій Радіонов (Релігійна Громада Християнська Незалежна Церква Повного Євангелія “Завіт”) – секретар.

Круглий стіл завершився обговоренням плану роботи новоствореного підрозділу та започаткування душпастирської рада при Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА.

Нагадаємо, що в березні цього року у Львові створено Західний підрозділ міжконфесійної професійної асоціації, 21 липня започаткував свою діяльність Дніпровський підрозділ у Дніпрі, а на початку серпня – Одеський підрозділ АКОЗУ.

Захід відбувся в рамках проєкту «Впровадження професійного капеланства в охороні здоров’я України», який реалізовує “ЕЛЕОС-УКРАЇНА” та фінансує Міжнародний фонд “Відродження”